2023 kovo 11

Antras varžovas – stabili „Banga“ su daugiau patirties


Antruoju varžovu „Žalgiriui“ čempionate bus patyrusiais žaidėjais pasipildžiusi Gargždų „Bangos“ komanda.

Abiem ekipoms pirmasis „Optibet A lygos turas buvo nemažas nusivylimas „Žalgiris“ namuose netikėtai pralaimėjo „Džiugui“, o „Banga“ savo aikštėje 0:4 nusileido „Panevėžiui“ ir su keturių įvarčių deficitu atsidūrė turnyro lentelės apačioje.

Kovoti dėl išlikimo „Bangai“ nėra neįprasta, ir pernai ekipa tai darė sėkmingai – pavyko aplenkti du varžovus ir sezoną baigti ramiai. Komandai nuo 2021 metų vasaros vadovauja portugalas Davidas Afonso, kurio treniruojama ekipa retai kam būdavo lengvai išgliaudomas riešutas. Per 61 rungtynes jo auklėtiniai tik 4 kartus buvo sutriuškinti keturių ar didesnių įvarčių skirtumu.

Nors „Žalgiris“ pernai laimėjo visas keturias tarpusavio dvikovas, o iš viso turi net 11 rungtynių pergalių seriją prieš varžovus, pernai pirmoji komandų akistata Vilniuje galėjo baigtis ir kitaip. Gegužę žalgiriečiams pergalę (2:1) nulėmė Nemanja Ljubisavljevičiaus tikslus smūgis paskutinėmis akimirkomis. Atkakli buvo ir vasarą sostinėje vykusi dvikova, kurioje žalgiriečiai beveik visą laiką žaidė be pašalinto žaidėjo ir nugalėjo 2:1.

Tarpsezonyje „Banga“ prarado sąlyginai nedaug žaidėjų – į Vilnių grįžo vartininkas Pijus Petkevičius, krašto gynėjas Valdas Paulauskas, į Alytų – krašto gynėjas Ernestas Stočkūnas. Du atakuojantys jauni žaidėjai – Darius Zubauskas ir Vaidas Magdušauskas padarė pertrauką karjerose, išvyko brazilas gynėjas Mauricio Pinto, japonas Shogo Yoshikawa.

Komandos gretas papildė patyręs gynėjas Justinas Januševskis, į Gargždus grįžęs klubo auklėtinis gynėjas Benas Šatkus, pagal nuomos sutartis atvyko saugai Vilius Piliukaitis (iš „Žalgirio“) ir Deividas Dovydaitis, prisijungė patyręs puolėjas Karolis Laukžemis.

Ekipos legioną sudaro brazilai ir portugalai: liko Renanas Paulino, Goncalo Vieira, gynėjas Carlosas Eduardo, prisijungė du saugai: Andoroje žaidęs Wilsonas ir Graikijos klubui atstovavęs Cacá Basilio.

Komandos emociniu lyderiu lieka veteranas Robertas Vėževičius. Jam pirmajame ture buvus atsargoje kapitono raištį ryšėjo Ričardas Šveikauskas. Jis dvikovą pradėjo krašto gynėjo pozicijoje, tačiau B. Šatkui patyrus traumą grįžo į gynybos vidurį.

Likusią ekipos dalį sudaro jauni gargždiškiai, iš kurių labiausiai išsiskiria pernai sėkmingai užsirekomendavęs saugas Karolis Žebrauskas bei vartininkas Kornelijus Smilingis. Pastarasis žaidimo laiką pernai dalijosi su klaipėdiečiu Mantu Bertašiumi.

„Žalgirio“ ir „Bangos“ dvikova vyks kovo 11 d. nuo 17 val. 30 min. „Sportima“ arenoje.

Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“. Dvikovą tiesiogiai transliuos TV3Play.lt