2022 sausio 13

„Žalgiris“ pradėjo pasiruošimą naujam sezonui


Lietuvos futbolo čempionas „Žalgiris“ pradėjo ruoštis ginti pernai iškovotus trofėjus – komanda ketvirtadienio ryte Vilniuje susirinko į pirmąją komandinę treniruotę.

Oficialioms atostogoms nuo praėjusio sezono pabaigos iki naujo pasiruošimo starto žalgiriečiai turėjo beveik lygiai šešias savaites. Per jas didelių permainų neįvyko – komandoje liko tas pats trenerių štabas ir didžioji dalis futbolininkų.

Praėję individualias medicinines apžiūras ir po COVID-19 testavimo žalgiriečiai ankstyvą rytą susirinko į pirmas pratybas „Sportimos“ manieže. Ekipai nuo pirmos dienos diriguoja treneris Vladimiras Čeburinas. Nors buvo nerimo, jog jam ir trenerio asistentui Nikolajui Gavrišui gali iškilti keblumų dėl Kazachstane kilusių neramumų, abu specialistai antradienį, kaip planuota, atskrido į Lietuvą.

Trenerių dispozicijoje nuo pirmos dienos buvo 14 pernai pagrindinei ekipai atstovavusių žaidėjų, kurie turėjo galiojančias sutartis arba jas prątęsė: vartininkas Edvinas Gertmonas, gynėjai Saulius Mikoliūnas, Mario Paveličius, Djbrilis Diaw, Joelis Bopesu, Ivanas Tatomirovičius, Kipras Kažukolovas, saugai Ovidijus Verbickas, Mantas Kuklys, Gustas Jarusevičius, Matas Vareika, puolėjai Adamsas Olubi, Josipas Tadičius ir Meinardas Mikulėnas.

Jiems konkurenciją sudarys pernai „Nevėžiui“ skolintas saugas Motiejus Burba, prieš kelias dienas sutartį su klubu pasirašęs saugas Donatas Kazlauskas, ir praėjusį sezoną B komandai atstovavę jaunieji žaidėjai: vartininkas Dovas Elzbergas, gynėjai Nojus Stankevičius, Gabrielis Nikonovas.

Dar 5 žaidėjai dėl skirtingų priežasčių prie komandos prisijungs artimiausiomis dienomis. Kroatas Tomislavas Duka ir ganietis Francis Kyeremeh užtruko dėl asmeninių priežasčių, serbą Nemanja Ljubisavljevičių pristabdė liga, o Vilius Piliukaitis sportuodamas individualiai patyrė traumą. Iš Argentinos vėliau atvyks ir naujokas Nicolas Gorobsovas.

Dalis praėjusį sezoną komandoje buvusių žaidėjų į ekipą negrįžo. Naują klubą susirado rezultatyviausias praėjusio sezono žaidėjas Hugo Videmont‘as, taip pat nebepratęstas bendradarbiavimas su bulgaru Milenu Gamakovu. Pasibaigus sutartims su „Žalgiriu“ naujas karjeros galimybes svarsto Karolis Uzėla, Marko Karamarko, Jakubas Sylvestras bei Tomislavas Kišas.

Ruoštis sezonui „Žalgiris“ planuoja Vilniuje, kur artimiausiomis savaitėmis numatomos kontrolinės rungtynės su Latvijos čempionu Rygos RFS, Alytaus „Dainavos“, „Šiaulių“, „Riterių“ komandomis.

Ištikimiausi aistruoliai jau taip pat gali ruoštis 2022 metų sezonui ir įsigyti abonementus. Jie rezervuojami internetu Bilietai.lt svetainėje.