2020 lapkričio 5

„Žalgirio“ B sezonas Pirmoje lygoje: 9 vieta ir sužibėjęs snaiperis


Vilniaus „Žalgirio“ B komandos pasirodymas šių metų Pirmos lygos sezone ir individualus žaidėjų tobulėjimas komandos trenerių nenuvylė –

„Žalgiris“ B“ šį sezoną pirmajame rate sugebėjo išvykoje įkasti ir lyderiams – būsimiems nugalėtojams „Nevėžiui“ (1:1), bronzos medalininkei „Jonavai“. Komandao pritrūko tik trijų taškų iki patekimo į aštuntuką. Antrajame rate žalgiriečiai rungtyniavo grupėje dėl 9-14 vietų: ten iškovojo dvi pergales ir išsaugojo 9-ąją poziciją.

Praėjusį sezoną komanda liko 13 vietoje (iš 15).

„Lyginant su praėjusiais metais, žengėme žingsnelį į priekį. Žinoma, yra skirtumas, nes 6-7 žaidėjai kasmet pasikeičia. Baigę mokyklas ir neturintys galimybių likti Pirmoje komandoje tiesiog išeina, juso pakeičia jaunesni žaidėjai. Toks procesas ir sukasi kiekvienais metais“, – aiškino „Žalgirio“ B treneris Žydrūnas Grudzinskas.

Komandos pagrindą sudarė 17-19 metų žaidėjai. Daugelis jų yra tapę savo amžiaus grupės Lietuvos jaunių čempionais ir pasak Ž. Grudzinsko, Pirmoje lygoje šį sezoną buvo nelengvai įkandamas varžovas.

„Komanda tikrai vyriškėja. Netgi tokiose rungtynėse kur vyraudavo fizinė jėga, aikštėse, kur labiau priimtinos vyrams ir jie gali išnaudoti savo kozirius išnaudot. Pavyko netgi ir laimėti tokias rungtynes. Užgrūdinimo prasme labai svarbu dalyvavimas Pirmoje lygoje geresniems vaikams. Tokiame amžiuje turi būti iššūkių“, – kalbėjo treneris.

Jis pažymėjo, kad komandai svarbu ne užimta vieta, o žaidėjų užgrūdinimas ir savybių išryškinimas.

Šį sezoną visas 18 rungtynių sužaidė gynėjas Gabrielis Nikonovas, po 17 ir 16 – Meinardas Mikulėnas, Klaidas Bička, Gaudentas Ralys, Adomas Ankudinovas, Arnas Spyčius. Skaičiuojant minutes, 1000 minučių taip pat viršijo Nojus Stankevičius ir Augustas Kapleris.

Šiek tiek mažiau žaidė Gustas Jarusevičius ir Motiejus Burba, kurie treniruojasi su pagrindine ekipa ir gavo šansų pasirodyti A lygoje. B komandojet taip pat pasirodė ir 17-mečių žaidėjų iš „Žalgirio” C komandos, kuri rungtyniavo II lygoje.

Įvarčių grafoje ženkliai išsiskyrė M. Mikulėnas – jis po pirmojo rato buvo rezultatyviausias lygoje, o sezoną baigė su 14 įvarčių ir antras pagal rezultatyvumą lygoje.

„Buvo metų kai, jis mušdavo po 40 įvarčių elitinėje jaunių lygoje. Daug ką pasako, kai iš pradžių tu sugebi tarp savo bendraamžių karaliauti, būti galva geresnis už varžovų visą gynybos liniją, o vėliau ateini į vyrų futbolą ir sugebi pelnyti 14 įvarčių jaunimo komandoje. Ne vyrų ekipoje, kur tikrai daugiau kamuolių patiekiama į baudos aikštelę. Net ir žinant tai, kad realizavo baudinius, kas irgi nėra lengva iš psichologinės pusės. Manau, kad  tai yra geras rodiklis, įrodymas kad klubo sistemoje yra individualiai pajėgių žaidėjų“, – kalbėjo Ž. Grudzinskas.

Jis taip pat atkreipė dėmėsį į vartininko poziciją, nes šiai viso sezono metu taip pat teko svarbus vaidmuo. Pagrindiniu vartininku B komandoje buvo Gaudentas Ralys.

„Jam momentais trūko stabilumo, bet jaunam vartininkui tai labai svarbios minutės ir patirtis. Po truputį jis artėja prie pirmos komandos. Taip pat turėjome ir kitų žaidėjų, kuriuos su laiku būtų galima integruoti prie vyrų komandos“, – teigė treneris.

„Žalgirio C“ komanda šį sezoną debiutavo II lygoje ir užėmė antrąją vietą. Kitos „Žalgirio“ jaunimo komandos rungtyniauja jaunių pirmenybėse, kurios pristabdytos dėl karantino.

Oficialioje FK „Žalgiris” futbolo akademijoje „Žalgirietis“ sportinio meistriškumo siekia šimtai vaikų nuo mažiausių 4-5 metų grupės iki 19-mečių ir vyresnių žaidėjų.

 

 

Video