2023 liepos 17

Žalgiriečiai atvyko į Šiaurės Makedoniją


„Žalgirio“ komanda atvyko į Šiaurės Makedoniją, kur antradienį žais atsakomąsias Čempionų lygos pirmojo atrankos etapo rungtynes.

Po pirmųjų rungtynių dvikovos prieš Šiaurės Makedonijos čempionus „Struga“ rezultatas lygus – 0:0.

Poros nugalėtoją lems akistata „Struga“ pasirinktame stadione. Vos 17 tūkst. gyventojų turinčiame Strugos mieste nėra UEFA reikalavimus atitinkančio stadiono, todėl „Struga“ varžovus pasirinko priimti netoliese, už keliolika kilometrų esančiame Ohride.

Šis miestas yra šiek tiek didesnis (42 tūkst. gyventojų), ir yra populiarus tarp turistų dėl šalia esančio Ohrido ežero bei dar Senovės Romos laikus menančios istorijos, dėl kurios yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Netolieste miesto yra ir vienas iš dviejų Šiaurės Makedonijos tarptautinių oro uostų. Į jį pirmadienio popietę tiesioginiu užsakomuoju reisu ir atskrido „Žalgirio“ komanda.

Futbolu pats miestas negarsėja – tik nuo šiemet čia vyks aukščiausios lygos rungtynės, nes antrojo šalies diviziono nugalėtojais tapo vietos klubas „Voska“.

Iki tol aukšto lygio rungtynėmis Ohrido Atina Bojadži (Biljanini Izvori sporto komplekso) stadioną išbandys „Struga“ ir „Žalgiris“. Nors įvairiuose šaltiniuose nurodoma, jog stadionas turi beveik 4 tūkst. vietų, UEFA reikalavimus atitinka daug mažiau – 1478 vietos. Tiek žiūrovų galės stebėti ir antradienio rungtynes.

Tiek žiūrovams, tiek komandoms prireiks ištvermės – termometro stulpelis rungtynių metu turėtų siekti 33 laipsnius šilumos. Žaisti futbolininkams teks pačioje saulėkaitoje – 17 valandą vietos laiku. Panašiame karštyje komandos ir treniravosi dvikovos išvakarėse.

Toks ankstyvas rungtynių laikas nepaisant UEFA Medicinos komiteto rekomendacijos karštuose regionuose pradėti rungtynes po saulėlydžio pasirinktas motyvuojant tuo, jog stadione nėra dirbtinio apšvietimo.

Dvikovai teisėjaus arbitrų brigada iš Anglijos su Darrenu Englandu priešakyje. 37 metų arbitras nuo 2020 m. dirba Anglijos „Premier“ lygoje, o nuo 2022 m. turi FIFA kategoriją ir teisėjauja tarptautinėse varžybose. Jam talkins ne tik asistentai, bet ir video peržiūros arbitrai – Čempionų lygos atrankoje šį sezoną sistema veikia nuo pat preliminaraus etapo, nors rungtynėse Vilniuje žiūrovams ir liko nepastebėta.

Jei ir antrosios rungtynės Šiaurės Makedonijoje baigsis lygiosiomis (nesvarbu kokiu rezultatu) komandoms teks žaisti pratęsimą, o jei ir šis baigsis lygiosiomis – mušti baudinius.

Poros nugalėtojas pateks į antrą Čempionų lygos atrankos etapą, kur jau laukia Stambulo „Galatasaray“. Pralaimėjusi komanda žais su Juodkalnijos čempionu Podgoricos „Budučnost“. Pirmosios komandų rungtynės vyktų liepos 25-26 d. Lietuvoje arba Šiaurės Makedonijoje.

„Struga“ ir „Žalgirio“ rungtynės vyks liepos 18 d. (antradienį) nuo 18 valandos Lietuvos laiku.