2021 sausio 11

„Žalgirį“ treniruos V. Čeburinas


Lietuvos čempiono FK „Žalgiris“ komandai šiemet vadovaus Lietuvos futbolo mėgėjams puikiai pažįstamas specialistas Vladimiras Čeburinas.

Su ilgus metus Lietuvoje dirbusiu treneriu iš Kazachstano sudarytas kontraktas 2021 metų sezonui, su galimybe sutartį pratęsti.

55 metų V. Čeburinas į Lietuvą atvyko 2014 metais ir tapo vicečempionu su kuklia Pakruojo „Kruojos“ komanda. 2016 metais treneris persikėlė į Marijampolės „Sūduvą“.

Su „Sūduva“ jis 2017-2019 m. iškovojo tris A lygos čempionų titulus, laimėjo LFF taurę, dukart – Supertaurę, taip pat tris sezonus iš eilės pasiekė UEFA Europos lygos atrankos ketvirtąjį (Play-off) etapą. Už šiuos pasiekimus V. Čeburinas triskart išrinktas geriausiu metų treneriu Lietuvoje.

„Žalgirio“ vyr. trenerio postas atsilaisvino praėjusių metų gruodžio viduryje, kuomet komandą paliko Aliaksejus Baga.

Pasak klubo vadovės Vilmos Venslovaitienės, vienas pagrindinių kriterijų naujo stratego paieškoje buvo sukaupta patirtis. Per tris savaites trukusią atranką vyko intensyvesnės derybos su keliais skirtingų šalių specialistais, o iš jų pasirinktas V. Čeburinas.

„Šio trenerio rezultatai Lietuvoje kalba patys už save, ne tik A lygoje, bet ir UEFA turnyruose. Taip pat jo privalumas tas, kad jis puikiai pažįsta ir „Žalgirį“, ir visą A lygos čempionatą, Lietuvos žaidėjus, todėl nuo pirmų dienų galėsime pradėti produktyvų darbą siekiant aukščiausių tikslų šiame sezone. Paskyrus naują trenerį artimiausiu metu galėsime suaktyvinti komandos komplektaciją, suderinti pasiruošimo sezonui planą“, – teigė V. Venslovaitienė.

Pats V. Čeburinas džiaugėsi galimybe po metų pertraukos sugrįžti į Lietuvą ir trenerio karjerą pratęsti Lietuvos čempionų gretose.

„Pastaraisiais metais mano planus pakoregavo pandemija, bet tuo pačiu turėjau galimybę daugiau laiko praleisti su šeima, kas man labai svarbu, o neseniai gavau „Žalgirio“ pasiūlymą. Pakalbėjome su klubo vadovybe ir sutarėme padirbėti kartu. Labai džiaugiuosi, kad pavyko pasiekti susitarimą su „Žalgiriu“. Tai klubas su giliomis tradicijomis ir aukštais tikslais, jame yra geras kolektyvas. Tikiuosi prie to kas komandoje pridėti kažką naujo ir išsaugoti tą nugalėtojų dvasią“, – sakė treneris.

V. Čeburino pavardė daugeliui futbolo žiūrovų siejosi su specifinio stiliaus futbolu, tačiau treneris patikino, kad darbą „Žalgiryje“ pradės nuo naujo lapo. „Taip, sutinku, kad tam tikras žaidimo stilius buvo „Kruojos“, tam tikras „Sūduvos“ komandoje. Tačiau čia laukia nauja istorija. Nemanau, kad reikės atlikti daug pakeitimų – labiau patobulinti, pridėti šį tą naujo, tiek gynyboje, tiek puolime. Bet kokiu atveju, svarbiausia ne stilius, o tinkamai paruošti komandą ir su ja pasiekti rezultatą“, – pabrėžė strategas.

Pirmosios oficialios rungtynės naujame sezone numatytos vasario 27-28 d. Rungtynėse dėl LFF Supertaurės A lygos čempionai žalgiriečiai susitiks su taurės laimėtoju „Panevėžiu“.