2022 rugpjūčio 8

V. Čeburinas: „Tikime savimi, kovosime dėl pergalės“


Prieš atsakomąsias UEFA Čempionų lygos trečiojo atrankos etapo rungtynes Vilniuje „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas ir kapitonas Saulius Mikoliūnas kalbėjo optimistiškai ir pabrėžė, jog reikėtų pamiršti nesėkmę svečiuose.

Pirmąsias rungtynes Norvegijoje šeimininkai „Bodo Glimt“ laimėjo rezultatu 5:0. Tai reiškia, jog norint patekti toliau žalgiriečiams reikės mažiausiai 5 įvarčius.

„Pirmųjų rungtynių rezultatas nedžiuginantis. Tačiau suprantame, jog žaisime namuose. Suprantame mūsų atsakomybę prieš šias namų rungtynes. Kalbėjomės po rungtynių ir pasiruošimo kitoms metu. Komanda visiškai supranta, jog tai buvo košmariškas vakaras. Padarėme daug veiksmų, kurie leido varžovams pasižymėti. Tačiau mes patys turėjome gerų progų. Mums nepavyko, varžovui pavyko. Galėjome ir įmušti į „Bodo“ vartus. Rungtynės davė peno apmąstymams. Ruošiame planą šitoms rungtynėms pagal tai kas yra. Turėsime savo aistruolių palaikymą. Žinome ką reikia daryti, kad pavyktų pasiekti pranašumą. Tikime savimi. Rytoj kovosime dėl pergalės“, – kalbėjo V. Čeburinas.

„Suprantame, kad tas rezultatas labai prastas. Komanda supranta, kad taip pralaimėti negalima, toks žaidimas ir rezultatas nėra mūsų lygio. Papildomai su žaidėjais nereikėjo kalbėti, visi supranta, rytdienos rungtynės prie savų žiūrovų ir tikiuosi demonstruosime visai kitą žaidimą. Kas atsitiko – jau istorija, kad ir nekokia istorija. Reikia tai pamiršti, žiūrėti į priekį pozityviau. Negalvoti kad laimėsime 5:0 ar kažkiek. Svarbiausia nusiteikti rungtynėms labai rimtai. Pirmas tikslas turėtų būti įmušti pirmą įvartį, antras tikslas – antrą, ir taip mažais žingsneliais kiek rungtynės tęsis demonstruoti gerą žaidimą ir svarbiausią kovingumą“, – teigė S. Mikoliūnas.

Anot V. Čeburino, žalgiriečių įvartis galėtų priversti varžovus sunerimti, pakeisti savo įprastą žaidimą.

„Bodo“ turi savo variantus, įdirbį jau daugelį metų. Jų filosofija ir stilius duoda jiems rezultatą. Jie mėgaujasi tuo. Mūsų pirmas tikslas – priversti juos pakeisti savo planą. Mums reikia įmušti. ir toliau vystyti tą rezultatą, pasiekti mums palankų. Su komanda kalbėjome, ji pasiruošusi, esame pasiruošę rungtynėms. Rytojaus rungtynės viską parodys“, – teigė treneris.

Anot jo, komandos tikslas nesikeičia – bus siekiama likti Čempionų lygoje.

„Nuolat sakau – kad norisi likti tokioje futbolo šventėje kaip Čempionų lyga. Taip, galbūt tai gali skambėti keistokai po 0:5. Galbūt ir nebuvo sutriuškinimas bet praleidome per daug, – kalbėjo V. Čeburinas – Jei netikėčiau tuo – apie tai nekalbėčiau. Tikiu ir labai tikiu. Galbūt tai atrodo kaip nepasiekiama svajonė. Tačiau jei netikėsi – ji tikrai bus nepasiekiama. Suprantame, kad penkių įvarčių deficitas yra didelis. Tačiau ruošiamės šitoms rungtynėms. Padarėme savo analizę. Mums reikia padaryti tam tikras detales aikštėje. Nustebinti varžovus, bet patiems nebūti nustebintiems. „Bodo“ mums įmušė penkis, kodėl mes negalime įmušti penkių jiems?

S. Mikoliūnas per savo karjerą matė ir šilto, ir šalto, tačiau nemažai jaunų žaidėjų toks pralaimėjimas buvo nauja patirtis.

„Kalbėjau rūbinėje, sakiau, kad kuo greičiau reikia pamiršti tokias rungtynes, iš jų galima pasimokyti kaip nesulūžti rungtynių eigoje, rasti savyje jėgų, atsistoti ir kautis iki galo. Toks skaudus pralaimėjimas jiems bus neįkainojama patirtis“, – sakė veteranas.

„Žalgirio“ ir „Bodo Glimt“ rungtynės vyks antradienį rugpjūčio 9 d. nuo 19 val. LFF stadione. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“.

Rungtynes taip pat bus galima stebėti internetu.