2021 balandžio 8

V. Čeburinas: „Solidesniam, rezultatyvesniam žaidimui reikia laiko“


FK „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas po trečiosios pergalės A lygoje teigė, kad dvikova su „Banga“ buvo įtempta, ne viskas pavyko, o pėdsaką paliko nesėkmė Supertaurėje.

Lietuvos čempionams nesisekė pralaužti „Bangos“ gynybos iki antrojo kėlinio vidurio, kuomet vieną po kito įvarčius po standartinių situacijų įmušė Karolis Uzėla.

„Kaip ir kitos rungtynės, jos buvo įtemptos. Buvo jaudulio rungtynių pradžioje. Varžovas savo žaidimą grindė greitomis kontratakomis ir tuo pačiu itin disciplinuotai gynėsi. Pirmajame kėlinyje turėjome šiek tiek progų, spaudėme, bet varžovas gerai gynėsi, didelėmis pajėgomis Kartais jie sustabdė mūsų veiksmus, kartais patys neišpildėme progų, – apie dvikovą kalbėjo V. Čeburinas – Pakalbėjome per pertrauką rūbinėje. Kai kuriuos aspektus įsivardinome. Antrajame kėlinyje buvome labiau agresyvūs. Standartai suveikė, įmušti iš jų gerai. Tačiau apskritai dar vyksta komandos formavimasis, turime daug naujų žaidėjų. Visas tas procesas vyksta ne dideliais žingsniais, o mažais. Kad galėtume parodyti solidesnį, rezultatyvesnį žaidimą reikia laiko.“

Anot, jo psichologinį pėdsaką paliko nesėkmė Supertaurėje savaitgalį – vilniečiai pralaimėjo „Panevėžiui“ po dramatiškos baudinių serijos: „Galima sakyti, jog su tuo teko kovoti. Buvo daug noro, ne viskas pavyko. Pirmasis rungtynių kėlinys buvo įtemptas, tačiau baigėsi viskas gerai. Antrojo kėlinio pabaigoje turėjome daugiau šansų.“

Į startinę sudėtį šioms rungtynėms grįžo Karolis Uzėla, kurios šiemet vis dažniau pasirodo aikštėje nuo pirmųjų minučių ir žaidžia saugų grandyje. Anksčiau Vilniaus ekipoje jis žaidė ir vidurio gynėju, ir krašto gynėju.

„Norime būti lankstūs, universalūs. Pas mus daug žaidėjų gali žaisti skirtingose pozicijose. To reikalauja šie laikai. Karolis užsirekomendavo, jog vidurio saugo pozicijoje gali žaisti tikrai gerai užtikrintai ir rezultatyviai. Todėl jis žaidžia nuo pirmųjų minučių. Pasitikėjimas yra, jis į pateisina, tai labai gerai. Turime konkurenciją ir joje reikia laimėti“, – į klausimą apie K. Uzėlą atsakė V. Čeburinas.

Dėl traumos pastarąsias dvejas rungtynes praleido legionierius iš Ganos Francis Kyeremeh. „Jis po truputį eina link pasveikimo, jau bandė treniruotis su visa komanda, tačiau dar nepavyko. Dabar jis toliau reabilituojasi. Laukiame, tikimės, jog greitoje ateityje jis sugrįš į sudėtį“, – vylėsi V. Čeburinas.

Kitas rungtynes A lygoje „Žalgiris“ žais balandžio 11 d., sekmadienį, svečiuose su „Kauno Žalgiriu“. Rungtynės varžovų sprendimu vyks ne Kaune, o Marijampolės manieže.

Video