2022 spalio 14

V. Čeburinas: „Galėjome įmušti bent keturis“


„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas po pirmosios pergalės UEFA turnyrų grupėse dėkojo žaidėjams už atsidavimą ir pažymėjo, jog vilniečių persvara galėjo būti dar didesnė.

Lietuvos čempionai laimėjo prieš „Pyunik“ rezultatu 2:1, bet turėjo dar ne vieną puikią progą ir padidinti rezultatą.

„Labai dėkoju aistruoliams už karštą palaikymą. Už palaikymą, kai labiausiai reikėjo. Labai rimtai ruošėmės rungtynėms. Pradžioje padarėme rimtų klaidų. Galbūt dėl to spaudimo, įtampos, kad iki tol nelaimėjome. Tačiau pavyko neutralizuoti atakas: tai padarė arba Gertmonas, arba gynėjai paskutiniu momentu.  Išėjo gana geros rungtynės, pajautėme kad galime įgyvendinti savo ruoštą planą. Įmušėme, sukūrėme gana daug progų. Daug nedavėme varžovams, jiems teko plušėti būti su kamuoliu tik savo pusėje. Mes progų sukūrėme daug. Buvo kur atrodė kamuoliui nebuvo kur dėtis. Jei būtume įmušę bent 50 proc progų.. Galėjome laimėti rungtynes ramiau. Bet sveikinu savo žaidėjus. Atsidavimas buvo aukštame lygyje. Buvo klaidelių, bet be to nebūna. Geras atsidavimas ir rezultatas. Pirmą kartą pajautėme pergalės skonį, pirma pergalė. Saldu“, – kalbėjo V. Čeburinas.

Paklaustas kas pasikeitė po rungtynių Armėnijoje, treneris atsakė: „Jau esu sakęs kad ne viskas pavyko kaip norėjome. Taip pat ir adaptacija prie tų klimato sąlygų. Ten aukštumos, didesnis nei jūros lygis. Prieš rungtynes treniruotėje matėsi kad trūksta  kad yra lėtumas judėjime. Taip pat skrydis, kiti sunkumai. Tai atsispindėjo. Taip, ten Armėnijoje buvo tik vienas ar kitas smūgis į vartus. Tačiau buvo galimybių užbaigti atakas. Nepadaryk klaidos gynyboje, įmušk pats, ir būtų kitaip. Bet Jei nedarytume klaidų – žaidėjai žaistų Anglijoje, Vokietijoje Prancūzijoje. Žinoma ties tuo dirbame, daug dirbame. Tačiau be klaidų nebūna, netgi aukščiausiame lygyje, Čempionų lygoje su top klubais.“

„Žalgiris“ antrajame kėlinyje buvo arti trečiojo įvarčio, kai po Oliverio Buffo smūgio kamuolys pataikė į skersinį. Rezultatas galėjo būti 3:0, tačiau neilgai trukus varžovai atsilikimą sušvelnino po skirto baudinio už pražangą ir įtampa išliko iki pabaigos.

„Jau kalbėjome kad sukuriame nedaug, neįmušėme. Baudinio situacijos nenoriu komentuoti. Aš ten nieko neįžvelgiau, teisėjas įžvelgė. Varžovai įmušė, 2:1, prasidėjo spaudimas. Tačiau dėkingas žaidėjams kad jie ėmėsi kontrolės. Pakankamai ramiai užtikrintai žaidė ir dar sukūrė progų. Tačiau buvo tokių progų kur turėjome įmušti. Ne 100 procentų, o 300 ar 500 procentų. Galėjo būti bent keturi įvarčiai  Tačiau taip būna futbole“, – sakė treneris.

Žurnalistams pasiteiravus apie Mathias Oyewusi žaidimą ir tobulėjimą, V. Čeburinas teigė, kad puolėjas dar turi potencialo patobulėti.

„Kūrė jis gerai, bet turėjo ir progų įmušti pats. Kai kur jis kiek perdegė. Tačiau savo darbą padarė. 93-95 minutėms jam jėgų nepakanka nes atlieka daug darbo. Jam sakau kad kartais nereikia bėgti ten kur nereikia. Reikia dirbti pagal tą planą kurį esame paruošę. Išnaudojant jo stipriąsias puses. Jaunystė šį tą lemia. Jis būna daug kur, labai nori duoti naudos komandai. Tai džiugina, – aiškino treneris. Kalbant apie jo patobulėjimą. Jis nemažai patobulėjo iš sprendimų pusės. Jau sakiau kad bando atsidurti visur. Dėl disciplinos taip pat. Po truputį dirbam ties tuo kad su mažiau energijos jis būtų efektyvesnis. Jam taip pat buvo reikalingas laikas. Jis išlaukė savo laiką ir dabar pasiekė reikiamą žaidimo lygį.“

Paklaustas ar nejaučia, jog sezono pabaigoje komanda išsikvėpia, treneris atsakė to nepastebėjęs: „Šiandien grupių etape žaidėjai iškovojo pergalę. Nemanau kad yra kažkoks užmigimas. Dar laukia taurės finalas, kitos svarbios rungtynės. Niekas nesiruošia šalintis darbo. Kiekvienas žaidėjas nori išeiti į aikštę. Matau degančias akis tų kurie nepatenka į vienuoliktuką. Dega ir tie kas žaidžia, ir kas ruošiasi žaisti. Dėkoju jiems už darbą tokiu sunku grafiku.“

Sekmadienį „Žalgiris“ finalo rungtynėse dėl taurės Kaune susitiks su „Hegelmann“ komanda.