2021 birželio 15

V. Čeburinas apie varžovą Čempionų lygoje: „Burtai normalūs, bet laukia sunkios rungtynės“


Vilniaus „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas po Čempionų lygos pirmojo atrankos etapo burtų, kurie Lietuvos čempionams lėmė akistatą su Šiaurės Airijos atstovu Belfasto „Linfield“, nei pernelyg džiaugėsi, nei liūdėjo.

„Pirma, reikia suprasti kad tai šalies čempionai. Antras dalykas – Šiaurės Airijoje vyrauja jėgos futbolas. Laukia sunkios rungtynės. Visos komandos sieks patekti toliau, bet mes galbūt to norime labiau. Lengva nebus, bet galvoju kad burtai normalūs. Dabar mintys yra apie artimiausias rungtynes, bet ruošimės ir toms, galvosime kaip suderinti žaidimą, kad būtume tvirtesni Čempionų lygoje“, – kalbėjo specialistas.

Burtai lėmė, jog „Žalgiris“ žais pirmąsias rungtynes namuose, o antras išvykoje.

„Anksčiau buvo galvojama, kad namuose antros rungtynės yra pranašumas. Tačiau dabar tie skirtumai jau nebe tokie ryškūs. Kartais geriau sužaisti ir išvykoje, kai varžovų komanda daugiau leidžia laiko puolime, daugiau stengiasi kurti, organizuoti, ir dėl to daro daugiau klaidų gynyboje. Bet čia viską sprendžia komandų meistriškumas, priklauso ir nuo komandos filosofijos, stiliaus. Pirmos rungtynės bus labiau žvalgybinės. Bus svarbu sužinoti kaip varžovas žaidžia, kokią filosofiją turi šiandien. Pirmose rungtynėse galėsime susitelkti į savo žaidimą. Antros rungtynės jau bus dėl rezultato, komandos žinos viena kitą, stipriąsias, silpnąsias vietas“, – svarstė V. Čeburinas.

Praėjusį sezoną dėl UEFA sprendimo Europos taurėse „Žalgiris“ turėjo verstis be savo žiūrovų palaikymo stadione – ištikimiausieji komandos aistruoliams galėjo tik susiburti už stadiono tvoros.

„Žiūrovų sugrįžimas bus didelis pliusas. Aistruoliai yra dvyliktas žaidėjas aikštėje. Jie mus palaiko, stumia į priekį, verčia siekti rezultato. Tai didelė parama“, – patikino treneris.

Čempionų lygos pirmojo atrankos etapo rungtynės vyks liepos 6-7 ir 13-14 dienomis. Pirmosios rungtynės bus žaidžiamos Vilniuje.

Sėkmės atveju „Žalgiris“ kitame etape susitiktų su Budapešto „Ferencváros“ arba preliminaraus etapo nugalėtoju: juo sieks tapti „Folgore“ (San Marinas),  „Priština“ (Kosovas), Torshavno HB (Farerų salos) ir „Inter Club d’Escaldes“ (Andora).

Nesėkmės pirmajame Čempionų lygoje atrankos etape atveju „Žalgiris“ tęstų kovą UEFA Europos Konferencijų lygos antrame atrankos etape. Ten lauktų Klužo CFR (Rumunija) ir Banja Lukos „Borac“ (Bosnija ir Hercegovina) poroje pralaimėjusi komanda. Rungtynės vyktų liepos 22 ir 29 d. – pradedant nuo akistatos Vilniuje.

Video