2021 birželio 16

Potencialus varžovas antrame etape – Vengrijos čempionai


Sėkmės pirmajame UEFA Čempionų lygos atrankos etape atveju „Žalgiris“ potencialiai gali susitikti su Vengrijos čempionu Budapešto „Ferencváros“.

Antrojo atrankos etapų burtų traukime „Žalgiris“ pateko tarp neskirstytų, mažesnį reitingą turinčių komandų, todėl įveikęs „Linfield“ pirmajame etape gautų potencialiai stipresnius varžovus.

Burtai lėmė, jog įveikęs pirmą etapą „Žalgiris“ žaistų su „Ferencváros“ arba preliminaraus etapo nugalėtoju. Preliminariame etape dalyvaus „Folgore“ (San Marinas), FC „Priština“ (Kosovas), Torshavno HB (Farerų salos) ir „Inter Club d’Escaldes“ (Andora).

Prieš „Ferencváros“ 2019 m. UEFA Europos lygoje yra žaidusi Marijampolės „Sūduva“, kurią tuomet treniravo dabartinis „Žalgirio“ strategas Vladimiras Čeburinas. Ekipa, kurioje žaidė ir Ovidijus Verbickas bei Josipas Tadičius, namuose sužaidė lygiosiomis 0:0, o svečiuose pralaimėjo 2:4.

Praėjusį sezoną Čempionų lygoje „Ferencváros“ įveikė Švedijos, Škotijos, Kroatijos bei Nirvegijos čempionus ir pateko į grupių etapą. Grupėje su „Juventus“, „Barcelona“ ir Kijevo „Dinamo“ Vengrijos klubas patyrė 5 nesėkmes ir kartą sužaidė lygiosiomis (su „Dinamo“).

Čempionų lygos pirmojo atrankos etapo rungtynės vyks liepos 6-7 ir 13-14 dienomis, antrojo etapo – liepos 20-21 ir 27-28 dienomis.

Pirmajame etape „Žalgiris“ pirmas rungtynes žais Vilniuje, antrajame etape pirmiausia žaistų Budapešte.

Nesėkmės pirmajame Čempionų lygoje atrankos etape atveju „Žalgiris“ tęstų kovą UEFA Europos Konferencijų lygos antrame atrankos etape. Ten lauktų Klužo CFR (Rumunija) ir Banja Lukos „Borac“ (Bosnija ir Hercegovina) poroje pralaimėjusi komanda. Rungtynės vyktų liepos 22 ir 29 d. pradedant nuo akistatos Vilniuje.

Įveikus pirmąjį etapą žalgiriečiai užsitikrins galimybę net pasitraukus iš Čempionų lygos iš pradžių kovas tęsti Europos lygoje, o tik vėliau – Europos Konferencijų lygoje.