2022 birželio 20

Stadiono link – su žaliai baltu troleibusu


„Žalgirio“ aistruoliai į rungtynes LFF stadione galės keliauti ir žaliai baltu troleibusu. Jubiliejiniais 75 klubo metais po Vilnių – iš šiaurės į pietus link stadiono ir atgal – kursuos klubo simbolika papuošta transporto priemonė.

Prieš pirmąją kelionę žaliai baltą troleibusą Saulėtekyje palydėjo Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas, savivaldybės sporto ir sveikatingumo skyriaus projektų vadovas Rokas Germanavičius, „Žalgirio” direktorė Vilma Venslovaitienė, po pergalingų lyderių rungtynių į sostinę grįžę komandos treneris Vladimiras Čeburinas ir Saulius Mikoliūnas.

Akcijos tikslas – paskatinti futbolo aistruolius kelionėms Vilniaus viešuoju transportu, priminti apie „Žalgirio“ 75 metų jubiliejų ir pakviesti apsilankyti stadione.

„Lietuvos ir Vilniaus futbolas neįsivaizduojamas be „Žalgirio“. Tai – istorinis klubas turintis gilias tradicijas, šiemet minintis jubiliejinę 75 metų sukaktį. Klubui puikiai sekasi Lietuvoje, bet linkime, kad sėkmė aplankytų ir Europos turnyruose“, – sakė V. Benkunskas.

„Žalgirio“ vadovė V. Venslovatienė atskleidė, kad tokia idėja kilo dar klubo atkūrimo pradžioje 2010 metais. Galiausiai pavyko ją įgyvendinti.

„Pagaliau baigiasi kovidas, žmonės grįžta į normalų gyvenimą. „Žalgiris“ švenčia savo gražų jubiliejų, klubas yra kaip jaunas senjoras. Dėl to ir papuošėme „retro“ troleibusą. Kad sugrįžtume ir šiek tiek atgal, ir tuo pačiu grįžtume į stadionus, grįžtume džiaugtis ir švęsti gyvenimu“, – kalbėjo V. Venslovaitienė.

2 numerio maršruto troleibusas keliaus iš Saulėtekio rajono pro senamiestį link Stoties. Nuo ten pėsčiomis galima nesunkiai pasiekti Liepkalnyje esantį LFF stadioną, kur „Žalgiris“ žaidžia namų rungtynes.

„Rinkdamiesi troleibusą ieškojom ir maršruto, kuris vežtų link stadiono. Simboliška kad su „Žalgiriu“, žalgiriečiais bus galima važiuoti ir į stadioną. Tuo labiau, kad maršruto pradžia Saulėtekis – studentų meka. Kviečiame visus jaunus žmones ateitis ir linksmintis, ir palaikyti Žalgirį jo kovose, jau trečiadienį namų rungtynėse, o taip pat liepos 12 dieną Čempionų lygoje“, – sakė klubo direktorė.

Šis troleibusas – tik vienas iš simbolinių „Žalgirio“ gimtadienio akcentų. Neseniai klubo žaidėjai pakvietė savo gerbėjų bendruomenę susitikti, o rugsėjo 22-ąją Vilniaus miesto savivaldybė planuoja pakviesti klubo legendas, gerbėjus susitikti Rotušėje.

Klubo dalininkė Vilniaus savivaldybė savo ruožtu ne tik paminėti tradicijas, bet ir prisidėti prie geresnės futbolo kaip sporto šakos ateities kūrimo.

„Sportuojančių vaikų kiekis futbole išaugęs. Tikimės, kad ta miesto kuriama infrastruktūra prie mokyklų, viešosiose erdvėse – kuriami arba atnaujinami futbolo aikštynai- prisidės prie to futbolo kilimo. „Žalgiris“ būdamas Lietuvos klubinio futbolo flagmanu yra tas motyvacinis akcentas – vaikai ateidami į treniruotes gali save matyti užsivelkant reprezentacinės Vilniaus komandos marškinėlius“, – pažymėjo V. Benkunskas.

„Žalgiris“ birželio 22 d. namų rungtynėse priims Telšių „Džiugą“, liepos 1 d. susitiks su Kauno rajono „Hegelmann“, o liepos 12 d. Vilniuje startuos Čempionų lygoje rungtynėmis su Kosovo čempionu FC „Ballkani“.

Video