2022 birželio 18

Sekmadienį – lyderių dvikova Panevėžyje

Po kelias savaites trukusios rinktinių pertraukos „Žalgiris“ grįžta į kovas šalies čempionate. Pirmoji dvikova iš karto laukia neeilinė – išvyka į „Panevėžį“ ir rungtynės dėl pirmosios pozicijos.

Turnyro lentelėje ekipas skiria tik taškas – vienu daugiau turi „Panevėžys“. Galimybę aplenkti abu turėjo „Hegelmann“, tačiau kauniečiai svečiuose penktadienį dramatiškai pralaimėjo Gargždų „Bangai“.

Paskutinį kartą lygoje abi komandos žaidė beveik prieš mėnesį – gegužės 21-22 dienomis. Dvikovos prieš pertrauką abiems paliko kartėlį – „Panevėžys“ nusileido „Sūduvai“, o „Žalgiris“ – „Kauno Žalgiriui“.

Rinktinių pertraukos metu panevėžiečiai sužaidė du kontrolinius susitikimus. Rygoje 0:1 nusileista FC „Riga“ komandai, o namuose 1:0 įveikta „Daugavpils“ ekipa.

„Žalgiris“ kontrolinėse rungtynėse Druskininkuose 2:1 pranoko „Bangą“, o Rygoje 0:2 pralaimėjo „Valmiera“ ekipai.

Po vieną komandų žaidėją praleido Lietuvos rinktinėje – vilnietis Saulius Mikoliūnas žaidė namų rungtynėse su Turkija, panevėžietis Linas Klimavičius sužaidė tris susitikimus – prieš Turkiją namuose, Farerų salose, ir išvykoje su Turkija. Pastarųjų rungtynių L. Klimavičius nebaigė dėl traumos.

Dėl surinktų keturių geltonų kortelių „Panevėžiui“ taip pat nepadės Rokas Stanulevičius.

„Žalgirio“ treneriams žaidėjų pasirinkimo netrūks – pasveiko rinktinės stovyklą dėl traumų praleidę Edvinas Gertmonas ir Ovidijus Verbickas, pastarosiomis savaitėmis taip pat į rikiuotę grįžo Vilius Piliukaitis, Matas Vareika, Kipras Kažukolovas.

Pirmoji komandų akistata baigėsi nulinėmis lygiosiomis, kuriose nebuvo daug progų pasižymėti.

Pernai Panevėžyje „Žalgiris“ vienerias rungtynes laimėjo 2:0, kitos baigėsi lygiosiomis.

„Optibet A lygos“ rungtynės vyks birželio 19 d. Panevėžio „Aukštaitijos“ stadione nuo 17 val. 55 min. Tiesiogiai rungtynes transliuos TV6 televizija.

„Žalgirio“ po šių rungtynių laukia sugrįžimas į Vilnių – birželio 22 d. vyks namų rungtynės prieš Telšių „Džiugą“.