2023 kovo 2

S. Vučuras apie kilmę, geras lietuvių rekomendacijas ir stiprybes aikštėje


Austrijoje gimęs gynėjas Stipe Vučuras save asocijuoja su Kroatija, „Žalgirį“ pasirinko ilgai nedelsdamas, o apie Lietuvą ir Vilnių žinojo iš buvusių komandos draugų.

S. Vučuras gimė ir užaugo Austrijos mieste Zalcburge, tačiau yra kroatų kilmės ir turi šios šalies pilietybę. Visgi bene didžiausią karjeros dalį jis praleido Vokietijos antroje „Bundeslygoje“ – Aujės „Ezgebirge“ ir „Kaiserslautern“ ekipose.

Abejose iš šių komandų gynėjo komandos draugai buvo tuometinės Lietuvos rinktinės žvaigždės -„Ezgebirge“ tuo metu žaidė Arvydas Novikovas, o „Kaiserslautern“ – Lukas Spalvis. Pozityvūs jų atsiliepimai paskatino ir greitai apsispręsti gavus „Žalgirio“ pasiūlymą.

„Kalbėjau su Arvydu ir Luku apie klubą, Lietuvos futbolą. Jie man papasakojo gerų dalykų, – pasakojo S. Vučuras – Su „Žalgiriu“ viskas įvyko greitai Turkijoje. Pasikalbėjau su agentu, atvykau į treniruočių stovyklą, pasikalbėjau su su V. Venslovaitiene, treneriu V. Čeburinu, man patiko, pasirašiau sutartį ir iš karto pradėjau treniruotis su komanda.“

Po treniruočių stovyklos Turkijoje S. Vučuras pirmą kartą atvyko į Vilnių, kur adaptuotis jam padeda ir dar vienas buvęs komandos draugas.

„Apie Lietuvą daug kalbėjausi su lietuviais, bet esu pirmą kartą čia. Pirmi įspūdžiai geri, gražus miestas. Tikiuosi čia bus puiku, – kalbėjo S. Vučuras – Dvejus metus žaidžiau su Tomislavu Duka Splito „Hajduk“ komandoje. Yra ir kitų žaidėjų iš Balkanų, kurie man padeda. Jaučiuosi gerai, kartu praleidžiame nemažai laiko. Taip buvo ir Turkijoje, ir čia, Vilniuje. Visi komandoje padeda. Kasdien jaučiuosi vis geriau.“

Patyręs 30 metų gynėjas „Žalgirio“ gretose jau žaidė kontrolinėse rungtynėse. Aikštėje vidurio gynėjas išsiskiria savo ūgiu ir stipriu sudėjimu.

„Esu aukštas ir tai visad buvo mano stiprybė. Mano stipriosios pusės – žaidimas galva priekyje ir gynyboje. Esu stiprus, galiu laimėti dvikovų. Galiu gerais perdavimais pradėti atakas, – kalbėjo S. Vučuras – Noriu žaisti kuo daugiau, padėti komandai pasiekti mūsų tikslus. Savo patirtimi tikiuosi padėti jaunimui žengti aukštyn. Atiduosiu tai, ką galiu geriausia.“

„Žalgiris“ šalies čempionato sezoną pradės kovo 5-ąją Vilniuje rungtynėmis prieš Telšių „Džiugą“.

Video