2020 spalio 16

S. Mikoliūnas: „Labai laukiu šių taurės pusfinalio rungtynių“


Mažvydas Laurinaitis, tv3.lt

Vilniaus „Žalgirio“ ir Lietuvos futbolo rinktinės kapitonas Saulius Mikoliūnas per mažiau nei savaitę sužais trejas rungtynes – nors nacionalinės komandos rekordininkui jau 36-eri, tokie krūviai jo negąsdina. Gynėjas sužaidė dvejas rungtynes UEFA Tautų lygoje, o šį šeštadienį S. Mikoliūno ir „Žalgirio“ laukia mūšis LFF taurės pusfinalyje su Marijampolės „Sūduva“.

Lietuvos futbolo rinktinės treneris Valdas Urbonas po lygiųjų su Albanija Tautų lygoje pažymėjo, kad nacionalinei komandai trūksta gynybos linijos žaidėjų pasirinkimo ir šią problemą reikia spręsti. Vis tik vienas žaidėjas šioje yra kol kas sunkiai pakeičiamas – S. Mikoliūnas. Jis žaidė abejose Tautų lygos rungtynėse šiame cikle. Sekmadienio rungtynėse su Baltarusija (2:2) S. Mikoliūnas žaidė visas rungtynes, trečiadienį su Albanija (0:0) – 69 minutes.  Viso Lietuvos rinktinėje S. Mikoliūnas jau yra sužaidęs 89 rungtynes ir pagal šį rodiklį yra rekordininkas. Antroje vietoje žengia Andrius Skerla (84), trečioje – Deividas Šemberas (82).

Jau šį šeštadienį Vilniuje „Žalgiris“ „Hegelmann LFF taurės“ pusfinalyje susikaus su „Sūduva“ ir S. Mikoliūnui šiose tikrai teks svarbus vaidmuo. Neabejotina, kad vilniečių kapitonas ir vėl bus žmogus, styguojantis gynybinius veiksmus. Šias rungtynes tiesiogiai transliuos portalas tv3.lt. Mačo pradžia – 15 val.

Tai bus jau ketvirtoji ir dar ne paskutinė „Žalgirio“ ir „Sūduvos“ akistata šiame sezone. Dėl A lygos čempionų titulo intensyviai kovojantys klubai kol kas yra pasidalinę po pergalę ir kartą sužaidę lygiosiomis. Kviečiame skaityti S. Mikoliūno interviu apie artėjančias pusfinalio rungtynes, Lietuvos rinktinės pasirodymą ir ateitį.

Pradėkime nuo rinktinės – pastarieji keturi susitikimai buvo tikrai sėkmingi. Kas tai lėmė?, – tv3.lt paklausė S. Mikoliūno.
Didelis trenerių štabo nuopelnas. Jie subūrė gerą kolektyvą, su gera atmosfera. Tiek ir su taktiniais dalykais atlieka labai gerą darbą. Susirinkęs geras kolektyvas, turime vieningą ir dvasingą komandą. Tai ir duoda vaisių. Yra atsidavimas kiekvienose rungtynėse. Išeiname ir kaunamės nuo pirmos iki paskutinės minutės, negailėdami savęs visiškai.

Jūs pirmą kartą rinktinėje žaidėte 2004 m. ir esate matęs tiek labai gerus laikus, tiek prastus – ko reikia, kad šis geras ruožas prasitęstų? Kad pavyktų išlaikyti tokį atsidavimą kiekvienose rungtynėse. Prisidėjo Justas Lasickas, įgaunantis  patirties. Jauni žaidėjai prisijungė, jie įgauna pasitikėjimą, o rezultatai to ir užtikrintumo prideda. Jiems tai labai svarbu. Turime ir daugiau jaunų žaidėjų, kurie ateityje prisijungs prie branduolio ir reikia tikėtis, kad Lietuvos futbolas atsigaus.

Šiuo metu esate sužaidęs 89 rungtynes nacionalinėje komandoje. Ką jums reiškia tai, kad esate rekordininkas pagal šį skaičių?
Dabar tikrai neskaičiuoju. Kiekvienoms rungtynėms ruošiuosi ir apie skaičius negalvoju. Svarbiausia yra koncentruotis kiekvienoms rungtynėms ir pilnai atiduoti save. O tuos skaičius vėliau žiūrėsiu, kai baigsiu karjerą rinktinėje.

Jums 36-eri, bet vis dar išliekate tvirtu žaidėju rinktinėje ir Vilniaus „Žalgiryje“. Kiek dar tų jėgų yra?
Kaip ir paskutinės rungtynės parodė –  jų buvo trejos per trumpą laiką ir sveikatos tikrai užtenka. Tai nuteikia optimistiškai ir ateinantiems metams. Svarbiausia nebūtų traumų, nes jėgų ir noro tikrai yra.

Turite UEFA B trenerio licenciją – jau tiksliai žinote, ką veiksite baigęs karjerą?
Visą gyvenimą praleidau futbole ir norėčiau prie jo likti. Tai mano aistra ir noriu, kad ateityje tai išliktų mano sritis.

Daug laiko ilsėtis neturite – kiek dar liko jėgų LFF taurės pusfinaliui šeštadienį?
Šeštadienį pamatysime (juokiasi, – aut. past.). Jaučiuosi tikrai ganėtinai gerai – manau, kad tų jėgų tikrai liko. Labai laukiu šių rungtynių, nes tai principinis varžovas daug metų. Laukia gera kova, intriguojantis mačas.

Rungtynės su „Sūduva“ jau spėjo tapti savotiška Lietuvos futbolo grandų kaktomuša. Šį sezoną jau spėjote sužaisti lygiosiomis, triuškinti varžovus, bet vėliau ir nusileisti jiems. Kokių rungtynių galime laukti šeštadienį – ar įmanoma kažkuo vieni kitus nustebinti?
Kad ir daug sužaidi, bet rungtynės nelygu rungtynėms. Kiekvieną kartą mačas klostosi kitaip. Niekada nežinai, į kurią pusę pakryps jis. Šiuo metu esame ganėtinai panašaus lygio ir nuspėti baigtį negali.

Esate laimėjęs tiek Lietuvos, tiek Škotijos taurę. Kas svarbiausia tokio pobūdžio turnyruose, kur nugalėtoją lemia vienerios rungtynės?
Taurės rungtynės visada yra nenuspėjamos. Kiek kartų buvę taip, kad žemesnio diviziono komandos nugali aukštesnio. Turi būti maksimalus susikoncentravimas. Reikia žiūrėti labai rimtai į kiekvienas rungtynes ir tą darysime dabar – į pusfinalį reikia žiūrėti kaip į finalą.

Neabejotina, kad šis sezonas dėl pasaulinės situacijos yra išskirtinis. Kiek sunku demonstruoti gerą žaidimą ir išlikti geroje sportinėje formoje tokiomis aplinkybėmis? Atsiliepia tikrai. Žiemą mes atostogavome, tik pradėjome treniruotis ir vėl gavosi pertrauka. Buvo didelis laiko tarpas, kai nežaidėme rungtynių. Kai kurių žaidėjų kūnas būna nepasiruošęs pilnam krūviui ir atsiranda traumos, raumenų patempimai. Mums irgi taip buvo, turėjome traumų, tai kenkė komandai – nuolat keitėsi startinis vienuoliktukas, buvo naudojama didelė rotacija. Kaip komanda negalėjome įgauti aukščiausio lygio.

O kokios dabar sportinės formos „Žalgiris“ pasitinka pusfinalį?
Paskutinius mėnesius sužaidėme daug rungtynių, vienuoliktukas nusistovėjo. Šia dienai esame tikrai neblogoje sportinėje formoje ir tikimės sėkmingai pabaigti sezoną.

Rungtynės tarp „Žalgirio“ ir „Sūduvos“ vyks šeštadienį, spalio 17 d. nuo 15 val. LFF stadione.

Bilietus į „Žalgirio“ rungtynes LFF stadione platina „Bilietai.lt“. Prieš vykstant į rungtynes interneto specialioje formoje prašome užregistruoti savo kontaktinius duomenis.