2024 spalio 4

Pristatyta „Žalgirio” namų atkūrimo iniciatyva


„Žalgirio” aistruoliai pristatė savo iniciatyvą susigrąžinti klubui namus ir kviečia verslo atstovus prisidėti kuriant ilgalaikį futbolo namų Vilniuje projektą, kuris tarnautų tiek dabartinėms, tiek būsimoms kartoms.

Konferencijoje žiniasklaidai spalio 3 dieną apie savo idėjas papasakojo „Pietų IV“ ir „Žaliai Balto Vilniaus“ aistruolių grupių atstovai, klubo direktorė Vilma Venslovaitienė.

Susiklosčius nepalankioms aplinkybėms „Žalgiris“ prieš keliolika metų neteko ne tik savo treniruočių bazės, bet ir stadiono, kuriame žaidė kelis dešimtmečius.

„20 metų užsiimu „Žalgirio“ aktyviu palaikymu. 2009 metais klubas bankrutavo – praradome viską. Dėkojame tiems, kurie nenuleido rankų, ir padarė viską, kad klubas išliktų, kad istorija tęstųsi. Tada nebūčiau pagalvojęs, kad ateis tokie laikai, kad mes turėsime progą viską susigrąžinti – vardą, istoriją, spalvas, titulus. Tai pavyko didelio ryžto, pastangų dėka“, – kalbėjo „Pietų IV“ narys Ruslanas.

Atgimęs „Žalgiris“ kurį laiką namų rungtynes turėjo žaisti ir kituose miestuose, o nuo 2011 m. namų rungtynes žaidžia Liepkalnyje esančiame stadione. Klubas čia iškovojo 7 čempionų titulus ir nemažai įsimintinų pergalių Europoje, tačiau LFF stadione yra tik vienas iš daugelio nuomininkų.

Pastaraisiais metais iškilo klausimas ir dėl tolimesnio stadiono likimo – LFF jau kurį laiką deklaravo ketinimus stadioną parduoti ir aktyviai vykdė derybas.

„Kai vasarą išgirdome, kad stadionas dar neparduotas, supratau, kad dabar yra metas veikti, kad stadionas liktų „Žalgiriui“. Iš Vilniaus savivaldybės išgirdome, kad jie kaip namus mato nacionalinį stadioną. Mes jo norėtume, bet tuos namus norime turėti ne kažkada, o šiandien. Taip pat baiminamės, kad gali atsitikti kaip Kaune, kur komerciniai renginiai ima viršų. Nuėjome į LFF ir išgirdome, kad mato, jog stadionas galėtų atitekti „Žalgiriui“. Gavome žodinį sutarimą ir pradėjome galvoti apie priemones tikslui pasiekti. Gavome pasiūlymą iš verslininkų, kad jie norėtų pasinaudoję mokestine lengvata paremti „Žalgirį“. Iš to ir gimė idėja, kad reikia sugrąžinti „Žalgiriui“ namus, kad klubas nebūtų nuo ko nors priklausomas“, – pasakojo „Žaliai Baltas Vilnius“ atstovas Tadas.

Prieš metus klubas tapo ir vieninteliu akademijos savininku. Pasak iniciatyvos autorių, stadiono įsigijimas būtų  svarbus tiek klubo vystymuisi, tiek akademijos plėtrai, kokybės gerinimui.

„Nuo pat atėjimo į „Žalgirį“ 2009 metais buvo planas klubą per dešimtmetį sugrąžinti į jai priklausančią vietą, būti geriausiais. Dėkojame Vilniaus miesto savivaldybei už paramą, nes tie pinigai investuojami į vilniečių ateitį. Su akademija tai užtruko kiek ilgiau, bet esame arti prie to svajonės taško. Norint užauginti naują futbolininkų kartą, reikia sąlygų kokybiškoms treniruotėms. Svarbiausia naujiena tai, kad LFF atliepė į mūsų poreikį ir su aistruolių pagalbą gavome tą šansą. Klubas jau turi visą struktūrą, atėjo laikas turėti namus, auginti kokybiškai žaidžiančius ir svajonę turinčius vaikus“, – sakė „Žalgirio“ direktorė Vilma Venslovaitienė.

Pasak jos, stadiono įsigijimas leistų padidinti akademijos auklėtinių gretas, taip pat atlaisvintų vietą jaunimo treniravimui – į stadioną galetu persikeltų į profesionalumą orientuotos grupės. Šiuo metu visi jaunieji žalgiriečiai – nuo 5 iki 19 metų – žaidžia ir treniruojasi daugiausiai vien tik Senvagės gimnazijos aikštėje. Papildoma infrastruktūra užtikrintų geresnes sąlygas jaunimui tobulėti ir siekti aukščiausio lygio rezultatų.

Tikslui pasiekti per artimiausią mėnesį planuojama pritraukti verslo rėmėjus, kurie pasinaudodami nekilnojamo turto lengvata galėtų padėti finansuoti stadiono pirkimo pradinį įnašą. Jis siekia 1 milijoną eurų.

Iniciatyvą apims ne tik rėmėjų kvietimas, bet ir kitos priemonės. Viena iš jų – į UEFA Jaunimo lygos rungtynes prieš „Manchester United“ įsigyti bilietai bus skirti stadiono įsigijimui.

Plačiau apie iniciatyvą „Sugrąžinkime namus Žalgiriui“ – specialiame puslapyje.

Konferencijos įrašas:

Video