2021 kovo 13

Pirmasis varžovas – žinomais vardais pasipildžiusi „Dainava“


Pirmuoju „Žalgirio“ varžovu A lygoje tapo iš ankstesnių laikų pažįstama, tačiau šiuo metu bene mažiausiai prognozuojama komanda – Alytaus DFK „Dainava“, kurios gretose netrūksta ir buvusių žalgiriečių.

Praėjęs sezonas Pirmoje lygoje dainaviečiams nesusiklostė taip, kaip jie norėtų – užimta vos 6-oji vieta. Dėl koronaviruso pandemijos Alytaus klubas 2020-aisiais neturėjo daug galimybių pasikviesti pajėgesnių legionierių, kurie ekipoje žibėdavo pastaraisiais sezonais.

Praėjusiais metais „Dainavai“ atstovavo individualiu meistriškumu išsiskyręs saugas Ruslanas Kisilas, tačiau ukrainietis Dzūkijoje neužsibuvo ir išvyko į Maltos čempionatą. Komanda buvo sudaryta beveik iš vietinių žaidėjų, kurių nemaža dalis gins Alytaus klubo garbę ir šiemet.

Tarpsezoniu komanda atsisveikino su nedidele kuopele futbolininkų, tačiau jie vaidino svarbias roles. Ernestas Stočkūnas persikėlė į Gargždų „Bangą“, Martynas Vasiliauskas – į Kauno rajono „Hegelmann Litauen“, o Lukas Kochanauskas papildė Vilniaus „Riterius“. Nedaug trūko, kad Marijampolės „Sūduvai“ atstovautų Renatas Banevičius bei Gustas Zabita, tačiau perspektyvūs alytiškiai liko „Dainavoje“.

Nusprendusi prisijungti prie „Optibet A lygos“, Alytaus ekipa pradėjo kaip mat pildyti sudėtį. Po sezono pertraukos Lietuvos čempionate vėl pamatysime formos nepraradusį veteraną Vytautą Lukšą, kuris savo gimtojo miesto komandai atstovaus po beveik 20 metų pertraukos. Puolime pastebimas bus kitas Lietuvos rinktinėje žaidęs futbolininkas – Deivydas Matulevičius. Tiek V. Lukša, tiek D. Matulevičius yra atstovavę „Žalgiriui“.

„Dainavos“ gretose liko šalies čempionate ne vieną sezoną žaidę alytiškiai – Linas Savastas ir Titas Vitukynas, o G. Zabita bei R. Banevičius turės visas galimybes atskleisti savo potencialą kaunantis su pajėgiausiais pirmenybių klubais.

Prie komandos jau spėjo prisijungti šeši legionieriai – Akimas Sairinenas, Saidas Hamulicas, Robertas Zelmanis, Shunas Maeta, Jevgenijus Terzis bei Danilas Makejevas. Pastarasis futbolininkas iš Rusijos atstovavo Sankt Peterburgo „Zenit“ klubo dubleriams, o J. Terzis rungtyniavo antroje pagal pajėgumą Ukrainos lygoje.

Gynybos grandyje rungtyniausiantis 19-metis Robertas Zelmanis praėjusio sezono Latvijos čempionate sužaidė 12 rungtynių su „Liepaja“ ekipos marškinėliais.

Pirmajame ture „Dainava“ pasirodė nesėkmingai – rezultatu 0:2 nusileista Kėdainių „Nevėžiui“. Šių rungtynių eigai nemažai įtakos padarė tai, kad 27 minutę už paskutinės vilties pražangą buvo pašalintas vartininkas Martynas Matijoška.

Vėlokai apie dalyvavimą A lygoje sužinojusi „Dainava“ savo komandos komplektaciją vykdo gana vėlai. Todėl nenuostabu, jog po pirmojo turo Alytaus klubą papildė dar trys žaidėjai.

Du iš jų puikiai žinomi Lietuvos futbolo aistruoliams. Tai – gynėjas Linas Klimavičius ir saugas Paulius Golubickas. L. Klimavičius praėjusį sezoną užbaigė Lietuvos vicečempione tapusioje „Sūduvoje“. „Dainavos“ akademijoje karjerą pradėjęs P. Golubickas išnuomotas iš Kroatijos klubo „Gorica“. Trečias naujas veidas – 23 metų puolėjas iš Kamerūno Cyrille Tchayi Tchamba, kuris iki tol žaidė „Vilniaus Vyčio“ komandoje, trumpai atstovavo ir Vilniaus „Riteriams“.

Įdomus sutapimas yra tas, kad Alytaus klubą „Optibet A lygoje“ treniruoja antras iš eilės Apeninų pusiasalio atstovas – vos 31-erių italas Fabio Mazzone. 2014-aisiais San Marino futbolo specialistas Marco Ragini baigė sezoną su kitų savininkų valdyta „Dainava“ – nuo paskutinio ekstremaliomis žiemos sąlygomis Lietuvos čempionate vykusio mačo su tuometiniais „Trakais“ Dzūkijos atstovų iki šio šeštadienio pirmenybėse nematėme.

M. Ragini ankstesniame Alytaus klube debiutavo itin netikėta pergale – namuose buvo patiesta „Banga“ ir nutraukta pusę sezono trukusi pralaimėjimų serija.

Savo ruožtu F. Mazzone „Dainavoje“ pradės jau antrą sezoną. Lietuvoje įsikūrusį, tačiau daug patirties vyr. trenerio poste neturintį italą už darbus aikštėje bei už jos ribų labai palankiai vertina tiek klubo vadovybė, tiek sirgaliai, tad jam yra suteikiamas šansas parodyti savo galimybes.

Alytaus klubo futbolininkai tik dabar pradeda pažinti vienas kitą bei suprasti, ko iš jų nori treneris ir suprantama, kad šis procesas užtruks. Visgi „Dainava“ „ant popieriaus“ neatrodo tokia niūri, jog negalėtų deramai pakovoti dėl išlikimo ir sezoną baigti aukštesnėje nei 9-oje vietoje.

Pagal alyga.lt informaciją