2020 kovo 4

Pirmasis varžovas – ženkliai pasikeitęs „Panevėžys“


Jau šį penktadienį Vilniaus „Žalgiris“ pradės naująjį A lygos sezoną, kai „Sportimos“ arenoje 19.30 val. priims „Panevėžį“. Kviečiame išsamiau susipažinti su pirmaisiais varžovais.

Praėjusiame sezone „Panevėžys“ užėmė penktąją vietą su 37 taškais ir stipriai atsiliko nuo pirmojo ketverto. Panevėžiečiai iškovojo dešimt pergalių, septynis kartus sužaidė lygiosiomis ir patyrė 16 pralaimėjimų. Komanda įmušė 49 ir praleido 63 įvarčius, o tai – taip pat penkti rodikliai lygoje.

Tiesa, verta paminėti, kad Aleksandro Kurtijano auklėtiniai 2019 metų sezone aplenkė tik „Atlantą“, „Palangą“ ir „Stumbrą“. Klubus, kurių A ir Pirmos lygos žemėlapiuose šiame sezone jau nebebus.

Pagrindinę užduotį iškopti į A lygą ir išsaugoti vietą „Panevėžys“ bet kuriuo atveju įgyvendino sėkmingai bei šiame sezone neslepia ambicijų.

„Tikslai kilti aukščiau. Neužtenka to, kas buvo praėjusiais metais. Pats esu maksimalistas ir galiu pasakyti savo nuomonę, bet klubo nuomonė yra tokia. Neitume žaisti, jeigu sakytume, kad mus tenkina praėjusių metų rezultatai“, – alyga.lt prieš sezono startą kalbėjo „Panevėžio“ direktorius Bronius Vaitiekūnas.

Iš visų čempionato dalyvių „Panevėžys“ tarpsezonyje pasikeitė bene labiausiai – iš legionierių ekipoje liko tik rezultatyviausias žaidėjas lygoje su šešiais įvarčiais Sebastianas Vasquezas ir vartininkas Rafaelis Broetto. Buvo atsisveikinta su: Rafaeliu Ledesma, Andrejumi Čiofu, Pavelu Kruku, Aleksandru Jerkinu, Sidy Sagna ir Patriku Bordonu. Vietoje šių žaidėjų komandą papildė net penki nauji brazilai ir vienas portugalas.

Taip pat buvo atsisveikinta su lietuviais Sigitu Urbiu, Roku Stanulevičiumi, Mantu Fridriku ir Jonu Skinderiu. Vietoje šių žaidėjų sutartys buvo pasirašytos su ilgamečiu „Riterių“ gynybos ramsčiu Justinu Januševskiu, taip pat Ignu Kružiku ir Eimantu Abramavičiumi. Iš šių žaidėjų neabejotinai svarbiausią vaidmenį turėtų atlikti būtent J. Januševskis, kuris ir kontrolinėse rungtynėse nuolat žaidė gynybos viduryje.

Tuo tarpu naujųjų „Panevėžio“ legionierių karjeros kreivės – skirtingos, bet labai įdomios. Lietuvos futbolo gerbėjams daug nereikia pristatinėti Rafaelio Floro ir Matheuso Bissi. Šie žaidėjai anksčiau jau rungtyniavo Lietuvoje ir buvo tvirti pagrindinės sudėties „Stumbro“ žaidėjai.

R. Floro įprastai žaisdavo kairio gynėjo, o M. Bissi – atraminio saugo pozicijose. R. Floro aukščiausią karjeros tašką buvo pasiekęs 2013 metais, kai debiutavo Anglijos „Championship“ lygoje vilkėdamas „Sheffield Wednesday“ marškinėlius. Tuo tarpu M. Bissi į Lietuvą sugrįžta po pusmečio Bahreine, kur žaidė reguliariai. Įdomu tai, kad kontrolinėse rungtynėse R. Floro „Panevėžio“ komandoje labiau žaisdavo kaip atakuojantis saugas, o ne krašto gynėjas.

Kitas įdomus papildymas – Jorge Elias. 28-erių puolėjas yra labai rezultatyviai keletą sezonų žaidęs antroje Austrijos lygoje „Kapfenberg“ sudėtyje, o prieš tris sezonus vilkėjo Odesos „Černomorets“ marškinėlius, kur Ukrainos aukščiausioje lygoje per aštuonis mačus įmušė vieną įvartį. Beje, į pačio Donecko „Šachtar“ vartus. 2017 m. jis persikėlė į Maltą ir ten gynė „Hibernians“ garbę.

Aikštės viduryje svarbų vaidmenį turėtų atlikti kitas patyręs atraminis sauga Edenilsonas. 32-ejų brazilas per karjerą yra pakeitęs dešimt klubų, o sėkmingiausiai rungtyniavo Varnos „Černo More“ gretose. Čia jis 2012 – 2014 m. sužaidė 62 rungtynes, įmušė septynis įvarčius ir atliko du rezultatyvius perdavimus. 14 mačų jis yra sužaidęs kito žinomo klubo Sofijos CSKA sudėtyje, o taip pat turi šiek tiek patirties Italijos „Serie B“ pirmenybėse.

Dar vienas naujokas Fandinho visą savo karjerą kol kas praleido Brazilijoje, tad „Panevėžys“ jam bus pirmoji patirtis už gimtosios šalies ribų.

Tiesa, nepaisant visų pasikeitimų, „Panevėžio“ klubas išsaugojo vyriausiąjį trenerį iš Moldovos Aleksandrą Kurtijaną. Taip pat ekipoje liko svarbūs lietuviai: Paulius Janušauskas, Ernestas Veliulis, Tautvydas Eliošius ir Vytas Gašpuitis.

Didžiausias klausimas – kaip komandos senbuviams aikštėje seksis atrasti kalbą su naujaisiais legionieriais ir kaip atrodys „Panevėžio“ žaidimo stilius šiame sezone. Ar išvysime technišką, atakuojantį futbolą? Bent jau kontrolinėse rungtynėse „Panevėžys“ žaidė sėkmingai ir nepatyrė nei vieno pralaimėjimo.

Nepaisant to, Vilniaus „Žalgiris“ padarys viską, kad namuose, savo žiūrovų akivaizdoje, naująjį A lygos sezoną pradėtų pergale.

Rungtynių penktadienį Vilniuje pradžia 19.30 val. Geriausias būdas būti kartu su komanda – 2020 metų „Žalgirio“ abonementas. Įsigyk jau dabar paspaudęs ČIA.