2021 rugpjūčio 6

Permaininga dvikova Slovėnijoje baigėsi be įvarčių

UEFA Europos lygos trečiajame atrankos etape „Žalgiris“ svečiuose po permainingos kovos nenusileido Slovėnijos čempionams ir išsaugojo gerus šansus keliauti toliau – pirmosios rungtynės su Murska Sobotos „Mura“ baigėsi lygiosiomis 0:0.

Žalgiriečiai pirmajame kėlinyje buvo pranašesni, tačiau neišnaudojo bent poros labai gerų progų. Po pertraukos daugiau atakavo slovėnai, tačiau jų atakoms pritrūkdavo tikslumo. Atsakomosios rungtynės vyks po savaitės Vilniuje.

Žalgiriečiai šias rungtynes pradėjo tokios pat sudėties, kokios prieš daugiau nei savaitę žaidė Čempionų lygos rungtynes su Budapešto „Ferencvaros“.

Nuo rungtynių pradžios svečių atakos buvo daug pavojingesnės ir „Mura“ teko nemažai gintis.

5 min. po vartininko klaidos H. Videmontas įsiveržė į baudos aikštelę, bet jo smūgį blokavo gynėjas.

8 min. po H. Videmonto perdavimo iš krašto F. Kyeremeh lietė kamuolį netoli vartų, bet smūgį atmušė vartininkas.

Dar po minutės O. Verbicko į vartus smūgiuotą kamuolį atmušė gynėjas.

13 min. po greitos kontratakos ir H. Videmonto reido „Žalgiris“ turėjo puikią progą, bet po H.Videmonto perdavimo du gynėjus suklaidinęs J. Sylvestras sudelsė smūgiuoti ir kamuolį atmušė gynėjas. Pakartotinis S. Mikoliūno bandymas buvo netikslus.

23 min. J. Sylvestras turėjo dar vieną progą, bet po O. Onazi perdavimo iš eigos smūgiavo pro šalį.

24 min. šeimininkai surengė bene pavojingiausią išpuolį pirmajame kėlinyje. Laimei, po perdavimo iš krašto „Mura“ puolėjo K. Cipoto muštas kamuolys pataikė į virpstą.

28 min. J. Sylvestras galva pasiuntė kamuolį į vartus, bet jam buvo užfiksuota nuošalė.

30 min. krašte gynėją suklaidinęs H. Videmontas pavojingai smūgiavo iš aštraus kampo.

38 min. S. Mikoliūnas puikiai sužaidė dešiniame krašte, atliko gerą perdavimą į baudos aikštelę F. Kyeremeh, šis galva numetė kamuolį, bet J. Sylvestro bandymas smūgiuoti buvo itin nesėkmingas.

50 min. H. Videmontas turėjo šansą, kai prasimetė kamuolį pro vartus palikusį vartininką, bet atleido kamuolį per toli ir išleido jį už galinės linijos.

Vėliau iniciatyvą perėmė varžovai. 50 min. po greitos atakos  virš vartų smūgiavo Kousas.

59 min. „Mura“ turėjo geriausią progą antrajame kėlinyje. Po atakos dešiniuoju kraštu ir perdavimo į baudos aikštelę į vartus nepataikė K. Cipotas.

Šeimininkų atakos po pertraukos dažniausiai baigdavosi netiksliais smūgiais, o kitose situacijose užtikrintai sužaisdavo „Žalgirio“ gynėjai ir vartininkas.

85 min. šansą turėjo ir svečių puolėjas T. Kišas, bet jo smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į vartininką.

Rungtynės baigėsi be įvarčių ir paliko nemažą intrigą prieš kitą komandų akistatą.

„Žalgiris“ ir „Mura“ dar kartą susitiks rugpjūčio 12 d. nuo 20 val. Vilniuje, LFF stadione. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“.