2022 liepos 6

O. Buffas: „Tikiuosi savoje aikštėje turėsime pranašumą“


Po lygiosiomis 1:1 pasibaigusių Čempionų lygos rungtynių Kosove „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas kalbėjo apie padarytą didelį klaidų kiekį ir tikėjosi namų sienų pranašumo po savaitės, o įvarčio autorius Oliveris Buffas sakė, jog rezultatas neblogas.

Žalgiriečiai Kosove praleido dvi karštas dienas, tačiau antrosios dienos pabaigoje turėjo išsigręžti savo aprangą po smarkaus lietaus su audra.

Šaltas dušas laukė ir netiesiogine prasme – Kosovo čempionai namuose įmušė pirmieji ir grasino įmušti dar, bet O. Buffo tikslus smūgis leido Lietuvos čempionams išsaugoti status quo iki atsakomųjų rungtynių.

„Laukėme, numatėme, jog kad „Ballkani“ komanda – nuo pirmų minučių agresyvi, eina į priekį, sukuria įtampą, daug spaudimo. Taip ir atsitiko. Padarėme labai daug klaidų. Aiškinsimės kas tai lėmė – jaudulys, veja, ar kiti faktoriai. Reikės pagal tai padaryti išvadas. Oras taip pat įnešė savo korektyvų. Varžovai įmušė greitą įvartį. Neuždarėme erdvės smūgiui, nors apie tai kalbėjome. Praleidome įvartį, bet gerai, jog ir patys įmušėme iš standarto. Leidome varžovams sukurti šansų, patys turėjome progų. Varžovo atakos buvo tikrai aštrios, mūsų vartus nuo smūgių gelbėjo vartininkas Edvinas Gertmonas. Komandos atsidavimas buvo geras, daug veiksmo, pastangų, tačiau taip pat buvo daug ir klaidų. Tai mums ir neleido pasiekti pozityvesnio rezultato. Visi stengėsi, ir kas žaidė nuo pradžių, ir po keitimo. Rungtynės dabar vėl prasidės nuo nulio“, – apie rungtynes kalbėjo V. Čeburinas.

„Rungtynių pradžia nebuvo gera, tokia kokios nenorėjome. Varžovai įgijo pasitikėjimo, o mes neįsižaidėme, – vertino O. Buffas – Nemanau, kad pradžia buvo nervinga, turime daug patyrusių žaidėjų. Tačiau kartais gali taip atsitikti, nelaimėjome dvikovų. Vėlavome į dvikovas, leidome jiems vieną kitą sekundę kamuolio kontrolei, Leidome pradėti atakas. Turime išanalizuoti klaidas ir geriau sužaisti po savaitės. Ar esame rezultatu patenkinti? Sakyčiau jis neblogas. Norėjome čia laimėti. Varžovai turi gerą komandą ir gali žaisti gerą futbolą. Kitą savaitę nebus lengva.“

O. Buffas – vienas iš žemiausių žalgiriečių pagal ūgį, tačiau šį sezoną jau antrą kartą pasižymėjo smūgiu galva.

„Galva įmušu retokai. Standartines situacijas nuolat tobuliname treniruotėse. Standartinės situacijos yra svarbios. Svarbiose rungtynėse kaip šios gali pelnyti įvartį. Tai svarbu, daug ties tuo dirbome“, – teigė šveicaras.

„Apie standartines situacijas daug kalbėjome – kad varžovai turi problemų, neapsigina, neuždengia, tik zonas. Kamuolys atskriejo, žaidėjas užsiėmė poziciją. Neaukštas žaidėjas, bet atliko savo darbą gerai“, – džiaugėsi auklėtiniu V. Čeburinas.

Tiek treneris, tiek žaidėjas vylėsi, jog įvairūs faktoriai liepos 12-ąją Vilniuje leis parodyti kitą „Žalgirio“ veidą.

„Nebuvo lengva žaisti ant šios vejos, ji buvo gili. Tačiau ji buvo vienoda abiem komandoms. Tikiuosi turėsime pranašumą ant savo aikštės ir galėsime žaisti geresnį futbolą“, – sakė O. Buffas.

„Šį vakarą jautėme savo aistruolių palaikymą, nors jų palyginus su šeimininkais nebuvo daug. Buvo labai malonu, kad jie palaikė komandą. Tikiuosi, jog Vilniuje mus palaikys daug aistruolių kad komanda turėtų namų stadiono pranašumą. Jei žaidi apytuščiame stadione, pranašumas nesijaučia. Tikimės, kad ateis mūsų aistruoliai, kad savoje aikštėje, mums įprastos sąlygos bus palankios“, – kalbėjo V. Čeburinas.

Atsakomosios rungtynės vyks liepos 12 d.  nuo 19 val. Vilniuje, LFF stadione.