2024 vasario 21

N. Mihajlovičius: „Man patinka klubo ambicijos ir įdomus iššūkis“


Atakuojančią „Žalgirio“ grandį papildęs serbas Nemanja Mihajlovičius tikisi Vilniuje parodyti savo technikos sugebėjimus ir teigia pasirinkęs Lietuvos sostinę dėl klubo ambicijų.

N. Mihajlovičius – vienas iš dviejų serbų, kuris papildė komandą praėjusią savaitę ir debiutavo kontrolinėse rungtynėse. Pasak futbolininko, pasirinkti „Žalgirį“ jam padėjo pokalbis su buvusiu komandos puolėju.

„Girdėjau daug istorijų apie klubą, miestą iš buvusio Jūsų žaidėjo Andrija Kaludžerovičiaus. Kai gavau pasiūlymui pasikalbėjau su juo. Jis sakė gerų dalykų apie organizaciją, apie klubą, kad tai didžiausias klubas čia, kad jo ambicijos yra didelės. Pasakiau sau – tai įdomus iššūkis man. Nepamenu klubo karjeroje kur nekovočiau dėl kažko. Man patinka iššūkis, spaudimas, to siekiu. Pokalbis tarp manęs ir klubo buvo neilgas“, – teigė saugas.

Nemanjos vardas „Žalgirio“ aistruoliams turėtų asocijuotis su patikima gynyba (Nemanja Ljubisavljevičiaus), tačiau nedidukas Mihajlovičius – visai kitokio vaidmens žaidėjas.

„Visą karjerą žaidžiau kairiame krašte saugų grandyje. Tie žmonės kurie mane žino, sako, kad man geriausiai sekasi žaisti vienas prieš vieną. Tai mano stiprybė. pat technika, greitis. Žinoma, ne Mbappe, tačiau turiu tai. Neabejoju, kad ateityje tai išvysite. Tikiuosi „Žalgirio“ aistruoliams suteiksiu gerų momentų“, – teigė saugas.

Jei reikėtų rinkti aukščiausio lygio futbolo ragavusį ir daugiausiai patirties turintį žalgirietį, 28 metų N. Mihajlovičius galėtų būti vienas iš pirmųjų. Saugas atstovavo Serbijos grandui Belgrado „Partizan“, taip pat žaidė Nyderlanduose, Lenkijoje, Turkijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje.

Visgi būtent pustrečio sezono su „Partizan“ jam įsiminė labiausiai. Belgrado ekipoje tuo metu žaidė Nikola Milenkovičius, Dušanas Vlahovičius ir nemažai kitų būsimų garsenybių. Su komanda Nemanja tapo šalies čempionu, dukart laimėjo taurę.

„Esu „Partizan“ aistruolis nuo vaikystės. Mano tikslas buvo apsivilkti tuos marškinėlius. Ten buvo gerų momentų. Kai labai nori kažko ir to pasieki, labai malonu. Ypač jei jautiesi to dalimi. Tikrai buvau „Partizan” dalimi. Kažką daviau klubui, iš jo išvykau į Nyderlandus“, – pasakojo N. Mihajlovičius.

Sužibėjęs saugas sulaukė ir pakvietimo į Serbijos rinktinę, kur jaunajam futbolininkui įsiminė kolegos treniruotėse: „Man tai buvo nuostabi patirtis, sutikti aukščiausio lygio žaidėjus: Branislavas Ivanovičius, Aleksandras Kolarovas. Nemanja Matičius, Aleksandras Mitrovičius, Sergejus Milinkovičius Savičius, Dušanas Tadičius. Buvo garbė būti rinktinėje. Man buvo 20 metų. Jaučiuosi blogai, kad nepavyko sužaisti rungtynėse, nors tai buvo kontrolinėse. Jei klaustumėte ar turėjau žaisti – manau taip. Tačiau tai buvo trenerio sprendimas, jį gerbiu. Tačiau vien būti ten, būti to dalimi buvo didelis dalykas.“

Talentingą jauną žaidėją iš Serbijos perpirko „Heerenveen“ klubas, kuriame tuomet žaidė tokios kylančios žvaigždės kaip Martinas Odegaardas ir Denzelis Dumfries. Tačiau tapti tvirtu pagrindinės sudėties žaidėju serbui nesisekė. Jaunam futbolininkui nepadėjo ir nelengva adaptacija.

„Nyderlanduose buvo sunku. Meluočiau jei sakyčiau, ne. Buvo sunku. Išvykau ten apie 20 metų. Ten buvau gana vienišas. Žinoma šeima palaikė, bet neturėjau kažko šalia kasdieną. Buvo vizos problemos, mano motina negalėjo atvykti, brolis turi du vaikus, o tėvo neturėjau nuo tada kai buvo 12. Kartais gyvenime reikia ir sėkmės. Jeigu jos būčiau turėjęs daugiau, galbūt kažkas būtų atsitikę po Olandijos, – svarstė serbas. Tačiau nebuvo tik blogai. Buvo gera patirtis, gera lyga, geras stadionas. Žaidžiau prieš aukšto lygio klubus. Tais metais kai buvau ten, „Ajax“ žaidė Čempionų lygos pusfinalyje. Daug gerų kitų komandų – PSV, „Feyenoord“, Alkmaaro AZ. Patirtis buvo labai gera. Daug iš to periodo išmokau. Esu patenkintas. Galbūt galėjo būti geriau, gal blogiau. Negali žinoti. Tai tikrai gera patirtis.“

Pastaruosius kelerius metus N. Mihajlovičius pakeitė nemažai komandų, o nauja jo stotele tapo Lietuva. Pasak futbolininko apie mūsų šalies sportą jis šį tą nutuokė: „Žinojau apie „Žalgirio“ futbolo klubą. Taip pat žinau apie krepšinį. Žinau, kad „Rytas“ yra iš Vilniaus, yra žaidė Eurolygoje prieš „Partizan“. Taip pat žinau krepšinio „Kauno Žalgirį“, dabartinis treneris Andrea Trinchieri buvo „Partizan“ klube.“

Serbas buvo patenkintas pirmaisiais įspūdžiais Lietuvos sostinėje ir pasidalino savo asmeniniais tikslais. „Per kelias dienas Vilniuje man patiko. Žinau, kad kai šeima atvyks, jai turėtų irgi patikti. Esu patenkintas, čia yra viskas tam, kad galėčiau parodyti save kuo geriau ir padėti „Žalgiriui“ vėl tapti čempionu, pasiekti gerų rezultatų lygoje ir Europoje. Žinoma, pats noriu ir įvarčių, bet ne svarbiausia įmušti daug ar tapti rezultatyviausiu. Tai ne mano pagrindinis tikslas. Norisi įmušti, atlikti rezultatyvių perdavimų ir laimėti.“

Šalies čempionate „Žalgiris“ startuos kovo 3 dieną, o pirmąsias rungtynes namuose žais kovo 10-ąją.

 

Video