2023 lapkričio 2

Jaunimui – patirtis treniruotėse su pagrindine komanda


„Žalgirio“ jaunimas spalio mėnesį turėjo galimybę gauti praktinių pamokų iš profesionalų – U-18 ir U-16 komandų vaikinai dalyvavo pagrindinės vyrų komandos treniruotėse.

Jaunieji žaidėjai turėjo galimybę įsivertinti savo sugebėjimus suaugusiųjų futbolo kontekste, o taip pat gauti patarimų iš „Žalgirio“ trenerių štabo su Vladimiru Čeburinu priešakyje.

„Tai daroma kad jaunimas susipažintų su darbu vyrų komandoje. Mes siekiame orientuotis link to, kad juos daugiau galėtume iš arti pamatyti, daugiau įtraukti. Norime jiems suteikti daugiau pasitikėjimo, kad žinotų apie savo tikslą – pagrindinę komandą, į kurią jie turi siekti patekti, tobulinti savo techninius sugebėjimus ir fizines galimybes, – kalbėjo V. Čeburinas. – Svarbiausia, kad jiems yra skiriamas dėmesys. Svarbu, kad pamatę tą lygį,  kurią rodo vyrų komandos žaidėjai, taip pat jo siektų, kad jaustų, jog tai svarbu jiems patiems. Mes norime padėti, duoti jiems šansų. Tačiau suprantame, kad tai pasieks tik geriausi. Kreipiame dėmesį į tai, kaip jie tobulėja. Stebime kaip žaidėjas reaguoja į neįprastas sąlygas. Susiduria su vyrais, profesionalais, legionieriais iš įvairių šalių, kaip jis elgiasi tokioje aplinkoje. Mums patiems įdomu kaip matyti jų lygį, ties kuo reikia dirbti. Bendraujame ir bendrausime su treneriais kad žinotume problemas ir kas mums reikalinga ateityje.”

U-16 komandos treneris Tomas Statkevičius sake, kad jaunieji žaidėjai tokios galimybės labia laukia “Ypač kai toks amžius, kai po truputį prasideda perėjimas į vyrų futbolą. Jie galėjo iš arti susipažinti su komanda, rūbine, kaip viskas vyksta, pajausti tą treniruotės intensyvumą profesionaliame futbole, o ne tik sportuojant tarp bendraamžių. Mano akimis jiems tai yra neįkainojama patirtis. Pirmas žingsnis, pirmas toks jaudulys. Šalia daug vyresnių žaidėjų, daug patyrusių žaidėjų – ne tik matant juos kažkur šalia, bet ir su jais pakonkuruoti aikštėje.“

Pasak trenerio, visuomet įdomu, kaip pavyksta jauniems žaidėjams integruotis perėjus į vyrų komandą.

„Buvo įdomu pamatyti kaip jie jausis, nes komanda ateina į komandą.  Esu gerąja prasme nustebintas. Gal pradžioje ir jautėsi jaudulys, bet su laiku einant treniruotėje matėsi kad vaikinai jautėsi vis drąsiau. Treniruotės pabaigoje futbolo žaidime kai kurie pelnė įvarčius, ir drąsiai ėmėsi iniciatyvos žaisdami kartu su profesionalais arba skirtingose komandose prieš profesionalus. Jiems augant pasidarysime refleksiją, ko reikia norint norėdami profesionaliais futbolininkais, ką turime gerinti iš sportinės pusės, kaip turime prieiti elgtis gyvenime, rūbinėje ir t.t“, – kalbėjo T. Statkevičius.

„Žalgirio“ komandos varžosi visose šalies jaunimo futbolo pakopose – nuo Elitinės jaunių U-18 lygos iki vaikų U-8 pirmenybių.

Klubo struktūroje taip pat yra B ir C komandos, kurios rungtyniauja antrajame ir trečiajame šalies vyrų futbolo divizionuose.

Rugsėjį „Žalgiris“ tapo vieninteliu futbolo akademijos „Žalgirietis“ savininku.

Video