2024 liepos 10

Į Vasą – po 66 metų


Antradienio naktį „Žalgirio“ komanda atvyko į Suomiją kur ketvirtadienį žais pirmąsias rungtynes UEFA Konferencijų lygoje. Prieš 66 metus čia sostinės futbolininkai žengė ir vieną savo pirmųjų tarptautinių žingsnių.

Vasa – nedidelis uostas, įsikūręs prie Botnijos įlankos, daugiau nei 400 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Helsinkio. Mažai mums žinomą miestą su Lietuva sieja istorinės sąsajos.

Vasos (Vaasa) pavadinimą miestui suteikė Vazų dinastija (jos simbolis vaza yra ir miesto herbe) valdant Karoliui XI, kurio sūnėnas Zigmantas Vaza beveik pusę amžiaus valdė tuometinę Lenkiją ir Lietuvą.

Nedaug kam pažįstamas ir Vasos futbolo klubas. Visgi su šia komanda Vilniaus futbolo atstovai varžysis ne pirmą kartą. 1958 m. reprezentacinė Vilniaus ekipa (tuomet „Spartako“ pavadinimu) pirmą kartą po karo išvyko į užsienį.

Ture po Suomiją 1958 m. liepą vilniečiai žaidė kelias kontrolines rungtynes su vietos komandomis. Tarp jų buvo ir Vasos ekipa, kuri nugalėta be vargo – 7:0.

Kitos kontrolinės akistatos su suomiais vyko tik maždaug po trijų dešimtmečių, o oficialių rungtynių „Žalgiris“ prieš Suomijos klubus nėra žaidęs.  

Vilniuje iš Suomijos klubų lankėsi HJK, 2009 m. UEFA Europos lygos atrankoje pirmose rungtynėse įveikęs „Vėtrą“ (1:0).

Šį kartą „Žalgirio“ negali tikėtis lengvos akistatos kaip kadaise – VPS praėjusį sezoną nustebino Suomiją rekordine pergalinga serija, o ir šiemet žengia čempionato lyderių grupėje.

Į Suomiją vilniečiai išvyko vėlų antradienio vakarą ir po trumpo sustojimo Helsinkyje naktį nusileido Vasoje.

Trečiadienio vakare „Žalgiris“ treniruosis rungtynių stadione, o rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį 20 val.

Rungtynių transliaciją Lietuvoje bus galima stebėti internetu arba „Žalgirio“ rungtynes transliuojančiuose pramogų centruose Vilniuje „O’Learys“ ir „Action by Apollo“.

Atsakomoji dvikova bus žaidžiama po savaitės, liepos 18 d. Vilniuje. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“.

Video