2023 sausio 4

E. Gertmonas: „Nusvėrė tai, jog „Žalgiris“ žaidžia Europoje“


„Žalgirio“ vartininkas Edvinas Gertmonas teigė, jog sprendimą susieti artimiausią ateitį su Lietuvos čempionais labiausiai  lėmė pastarųjų metų sėkmė galimybė žaisti Europos turnyruose.

Po sezono E. Gertmonas pasibaigus kontraktui buvo laisvas rinktis naują ekipą. Puikų sezoną turėjęs vartininkas turėjo ir užsienio klubų pasiūlymų, bet po atostogų apsisprendė likti Vilniuje.

„Buvo daug visokių detalių, bet pagrindinis dalykas tai, kad buvo smagu visus tuos metus kuriuos čia buvau. Ypač praėjusieji metai buvo geri. Norėtųsi tai pakartoti, bent jau mažiausiai tokiais pat pasiekimais ir parodyti kad tai buvo ne tik sėkmė, o mūsų įdėto darbo rezultatas, – kalbėjo E. Gertmonas – Taip pat vienas pagrindinių svertų buvo tai, kad „Žalgiris“ žaidžia Europos taurėse. Man geresnis pasirinkimas yra žaisti Europos taurėse su „Žalgiriu“ nei važiuoti kažkur kovoti dėl išlikimo.“

„Žalgiris“ praėjusį sezoną apgynė čempionų titulą ir taurės nugalėtojų vardus, pirmą kartą pateko į UEFA turnyrų grupių etapą. Pats E. Gertmonas po ilgos pertraukos žaidė Lietuvos rinktinėje.

„Asmeninis tikslas šiemet buvo pakartoti tai ką nuveikėme praėjusiais metais su komanda. Taip pat norėčiau pirmu numeriu įsitvirtinti Lietuvos rinktinėje“, – tikslus apibendrino vartininkas.

Kartu su juo sutartį pratęsė ir kitas vartininkas Tomislavas Duka, tačiau įvyko ir vienas pasikeitimas. Šiemet komandos vartininkus treniruos kitas specialistas – po sezono išėjusį Mantą Tamulionį pakeitė Audrius Ramonas.

„Pažįstu Audrių, esu dirbęs su juo, jis puikus treneris. Taip pat kaip buvo ir Mantas. Su juo dirbome tris metus, bet nebuvo monotoniška, kasmet buvo vis geriau. Manau, kad su nauju treneriu tap pat atrasime darbo ryšius ir viskas bus gerai“, – teigė E. Gertmonas.

Naują sutartį su E. Gertmonu pasirašiusi „Žalgirio“ direktorė Vilma Venslovaitienė sakė, kad kai vartininkas paskambino tarp švenčių metų pabaigoje informuoti apie savo apsisprendimą, tai buvo pati geriausia dovana.

„Esu labai laiminga, tikiu kad kartu mes padarysime daug gražių dalykų. Tie trys metai, kuriuos Edvinas buvo čia nenuėjo veltui, nes praėjusieji metai buvo išties įspūdingi. Kai atkūrėme „Žalgirį“ vizija buvo surinkti žmones, kurie tikėtų savimi ir norėtų daryti stebuklus. Dėkoju Edvinui, kad pasirinko „Žalgirį“. Dėl to tikėjimas, kad einame teisinga linkme tik tvirtėja. Tikiuosi, kad jis kaip vicekapitonas jis toliau ves komandą į priekį, dalinsis savo patirtimi“, – sakė V. Venslovaitienė.

„Žalgirio“ treneris V. Čeburinas atskleidė, jog nebūtų nustebęs ir vartininko pasirinkimu tęsti karjerą užsienyje, bet vilties neprarado.

„Po sezono daug galvojome kaip seksis toliau Edvinui, linkėjome sėkmės jei kažkas aktyviai kvies, bus įdomus variantas. Tačiau giliai širdyje visuomet buvo jausmas, kad jis reikalingas mums, „Žalgiriui“, Vilniui. Mūsų dar laukia dideli tikslai. Džiaugiuosi, jog esame kartu. Turime svajonių ir esame savo likimo kalviai“, – kalbėjo treneris.

Video