2023 gruodžio 19

Debiutavusiam 18-mečiui – profesionalo sutartis


„Žalgirio“ pagrindinėje komandoje šių metų sezono pabaigoje debiutavęs Lietuvos jaunimo (U-19) rinktinės narys Martynas Šetkus susiejo savo ateitį su Vilniaus klubu.

18 metų krašto saugo ir gynėjo pozicijose žaidžiantis Lietuvos futbolininkas pastaruosius pora metų atstovavo „Žalgirio“ jaunimo komandoms.

Lapkričio pradžioje jis debiutavo vyrų ekipoje, o neseniai padėjo parašą ant profesionalo sutarties su klubu.

„Emocijos tiesiog trykšta per kraštus. Labai smagu, ilgai laukiau šito momento. Dėkoju šeimai, dėkoju visiems „Žalgiryje“. Smagu, jog tai pagaliau įvyko“, – po pasirašymo kalbėjo M. Šetkus.

„Esu greitas, staigus, kovingas. Visada atiduodu visa širdį aikštėje ir mėgstu laimėti“, – apie savo stipriąsias savybes kalbėjo žaidėjas.

Lapkričio 4-ąją rungtynėse Kaune prieš „Hegelmann“ jis pirmą kartą pasirodė aikštėje Lietuvos aukščiausios lygos rungtynėse, o lapkričio 12 d. pakeitė Saulių Mikoliūną paskutinėse jo karjeros rungtynėse.

„Kai debiutavau jautėsi jauduliukas, įveikiau. Manau, kad sužaidžiau kaip galėjau. Pakeisti Saulių buvo didžiausia garbė, buvo malonu. Ilgai į jį žiūrėjau kaip į pavyzdį, kaip vieną iš savo idealų. Tokią ilgą karjerą turėti gali ne kiekvienas. Tikiuosi, kad turėsiu bent panašią. Draugai skandavo mano vardą, buvo smagu. Tėvai labai džiaugėsi, mama ašarą išliejo. Ne kiekvienas momentas būna toks svarbus kaip šitas“, – kalbėjo M. Šetkus.

Futbolo pagrindų jis mokėsi Vilniaus futbolo mokykloje, o nuo 2020 m. pusantro sezono atstovavo „Ateities“ komandai II lygoje (trečioje pagal pajėgumą).

„Žalgirio“ klubą M. Šetkus papildė 2021 m. pabaigoje, 2022 m. debiutavo antroje pagal pajėgumą lygoje B komandos gretose.

2023 m. sezone M. Šetkus „Optibet Pirmoje lygoje“ sužaidė 24 rungtynes. Kartu su žalgiriečiais Simu Civilka ir Romualdu Jansonu šiais metais M. Šetkus Lietuvos jaunimo (U-19) rinktinei.

Video