2020 rugsėjo 12

Du tikslūs smūgiai atvėrė kelią į taurės pusfinalį

Vilniaus „Žalgiris“ po atkaklios kovos privertė pasiduoti „Kauno Žalgirį“ rezultatu 2:1 ir pateko į „Hegelmann LFF taurės“ pusfinalį.

„Žalgiris“ pirmavo po Domanto Šimkaus tolimo smūgio pirmajame kėlinyje. Po pertraukos rezultatą padidino Andrija Kaludžerovičius, bet Karolio Šilkaičio įvartis svečių gretose išsaugojo intrigą iki pabaigos.

Į kovas vietiniame čempionate „Žalgiris“ grįžo po daugiau nei trijų savaičių pertraukos. Po paskutinių rungtynių UEFA Europos lygoje komandos startinėje sudėtyje įvyko tik vienas keitimas. Karlo Kamenaras dvikovą pradėjo atsargoje, o Francis Kyeremeh – nuo pradžių.

Dvikovos pradžioje svečiai pasiuntė įspėjimą – 13 min. po Steveno Thicot smūgio galva kamuolį virš vartų nukreipė vilniečių vartininkas Martinas Berkovecas.

Vėliau iniciatyvą turėjo šeimininkai. 21 min. po Hugo Videmonto smūgio kamuolys rikošetu praskriejo šalia vartų. Netrukus varžovai apsigynė nuo A. Kaludžerovičiaus pavojingo smūgio.

29 min. „Žalgiris“ išsiveržė į priekį. Po kampinio kamuolys nukrito Domantui Šimkui, šis smūgiavo iš toli ir šiek tiek pakreitęs kryptį nuo Simono Urbio kojos kamuolys įskriejo į tinklą – 1:0.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ grasino Modesto Vorobjovo šūviu iš toli, o 52 min. persvarą padidino. Po Francis Kyeremeh smūgio iš toli vartininko atmuštą kamuolį galva į vartus griūdamas pasiuntė Andrija Kaludžerovičius – 2:0.

Netrukus svečiai perėjo į puolimą ir 57 min. pirmiausia po Lino Pilibaičio galva mušto kamuolio, o netrukus po pakartotinio Egidijaus Vaitkūno smūgio vartus gelbėjo M. Berkovecas.

70 min. kauniečiai atgaivino intrigą. Į baudos aikštelę įsiveržęs Karolis Šilkaitis staigiu ir stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

Svečių ryžtą kiek atvėsino gauta raudona kortelė 80 min. – pašalintas Martynas Dapkus.

„Žalgiris“ turėjo progų dar padidinti rezultatą, bet jomis nepasinaudojo. Geriausią šansą turėjo Hugo Videmontas, kuris po Sauliaus Mikoliūno reido ir perdavimo smūgiavo nestipriai ir leido varžovams apsiginti.

„Žalgiris“ pateko į taurės pusfinalį, kurio burtai bus traukiami antradienį. Pusfinalyje taip pat žais „Panevėžys“, „Riteriai“ ir „Sūduva“.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais rugsėjo 17 d. UEFA Europos lygos atrankoje Norvegijoje, o artimiausia dvikova namuose laukia rugsėjo 27 d. prieš „Panevėžį“.