2022 lapkričio 3

Sezonas Europoje baigtas nesėkme


Pirmąjį pasirodymą UEFA Europos Konferencijų lygos grupių etapą „Žalgiris“ baigė nesėkme – namuose 1:2 nusileista Slovakijos čempionui Bratislavos „Slovan“.

Dvikovos baigtį nulėmė labai nesėkminga rungtynių pradžia, kurioje du įvarčius įmušė Aleksandaras Čavričius. Antrojo kėlinio pradžioje žalgiriečių viltis atgaivino Francis Kyeremeh įvartis.

„Žalgirio“ sudėtyje įvyko du pasikeitimai – nuo pradžių rungtynes pradėjo Francis Kyeremeh, į vienuoliktuką grįžo ir gynėjas Nemanja Ljubisavljevičius.

Rungtynių pradžioje pirmą pavojingesnę ataką surengė žalgiriečiai. 3 min. po M. Oyewusi smūgio iš kairio baudos aikštelės krašto kamuolys skriejo pro šalį.

Vėliau iniciatyvą perėmė „Slovan“. Kartą pavojingas buvo jų perdavimas iš kairio krašto.

15 min. varžovai išsiveržė į priekį. Greitoje kontratakoje po perdavimo iš kairiojo krašto kamuolį į vartus iš arti pasiuntė Aleksandaras Čavričius.

22 min. „Slovan“ įmušė dar kartą. Po atakos kairiuoju kraštu ir perdavimo link tolimojo virpsto vėl šansą smūgiui turėjo A. Čavričius. Jo pažeme muštas kamuolys rikošetu nuo N. Ljubisavljevičiaus kojos įskriejo į vartus.

43 min. po P. Mamičiaus smūgio iš dešinio krašto kamuolį atmušė vartininkas. Po kampinio kamuolį baudos aikštelėje gavo M. Paveličius, bet sukdamasis jis smūgiavo netaikliai.

70 min. greitame išpuolyje V. Weissas pabėgo kairiuoju kraštu ir atsidūrė vienas prieš vieną. Laimei, jo aukštai per vartininką smūgiuotas kamuolys praskriejo pro šalį.

72 min. R. Oliveira dešiniu kraštu aplenkė gynėją ir perdavė kamuolį į baudos aikštelę M. Oyewusi, bet jam apsisukti ir smūgiuoti nepavyko.

89 min. po F. Kyeremeh pražangos prieš G. Chakvetadze teisėjas skyrė baudinį į „Žalgirio“ vartus. G. Chakvetadze muštas kamuolys pataikė į skersinį, o pakartotinis varžovo bandymas nebuvo įskaitytas.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais lapkričio 6 dieną Marijampolėje prieš „Sūduvą“, o namuose – lapkričio 9 d prieš „Panevėžį“.