2021 spalio 2

„Žalgiris B“ antrajame kėlinyje neatlaikė jonaviečių spaudimo

Pralaimėjimą LFF Pirmoje lygoje patyrė Vilniaus „Žalgiris B“ komanda. Jaunieji žalgiriečiai namuose 1:2 (1:0) nusileido vienai čempionato favoričių FK „Jonava“ komandai.

„Žalgiris B“ pirmavo po 31-ą minutę pelnyto Ervino Vilkaičio įvarčio, tačiau „Jonava“ po pertraukos atsakė dviem tiksliais smūgiais – pasižymėjo Marius Ganusauskas ir Filipas Halgošas.

Pralaimėję žalgiriečiai trečią poziciją užleido Kazlų Rūdos „Šilui“, taip pat turinčiam 42 taškus. „Jonava“ su 65 taškais pirmauja lygoje.

„Matėme du skirtingus kėlinius – pirmajame kėlinyje žaidėme, turėjome progų, pelnėme įvartį, bet komandos judėjime jautėsi, kad dar likęs nuovargis nuo rungtynių su Haifos „Maccabi“. Galbūt ne kiek fizinis, bet emocinis. Jautėsi, kad vyrukai kiek išsisėmę yra“, – po rungtynių kalbėjo treneris Žydrūnas Grudzinskas.

„Pirmajame kėlinyje iš inercijos dar judėjome, o antrajame ėmėme strigti. Bet žaidėme su lyderiaujančia komanda, ir tikėtis, kad galėsi dominuoti 90 minučių – būtų naivu. Matėme ir gerų atkarpų, bet individualios klaidos lėmė neigiamą rezultatą“.

Treneris pripažino, kad po po dviejų greitai praleistų įvarčių jaunimui buvo sunku atsigauti, bet antroje antro kėlinio pusėje komanda bandė žaisti ir rizikuoti. „Galbūt ir neturėjome šimtaprocentinių progų išgelbėti rungtynes, bet įtampą kėlėme“, – pridūrė Ž. Grudzinskas.

Gana atviru žaidimu prasidėjusiose rungtynėse abi komandos turėjo progų pasižymėti dar neįpusėjus pirmajam kėliniui.

Jonaviečiai grasino žemais perdavimais iš kraštų, bet „Žalgirio“ vidurio gynėjai sėkmingai „skaitė“ varžovų sumanymus.

Vartininkui Džiugui Jeruševičiui teko palikti baudos aikštelę ir galva išmušti kamuolį, gesinant jonaviečių kontrataką, galėjusią jų puolėją išvesti vieną prieš „Žalgirio B“ vartų sargą.

„Žalgiris B“ į tai atsakė savomis progomis.

22-ą minutę Ramualdas Jansonas dešiniuoju kraštu praslydo pro gynėjus, bet jo smūgį jonaviečiai spėjo blokuoti. Po kelių minučių E. Vilkaitis turėjo progą smūgiui iš kairiojo atakos krašto, bet vartininkas pirštų galais nukreipė kamuolį virš vartų.

Dariuš Stankevičius pabandė surasti tolimąjį vartų kampą kairės kojos smūgiu, bet kiek netiksliai. 29-ą minutę R. Jansonas atsiliepė į aukštą perdavimą, galva pasiuntė kamuolį arčiau vartų, kur šansą smūgiuoti taip pat galva turėjo E. Vilkaitis – bet tiesiai į vartininką.

31-ą minutę V. Piliukaitis surado atakos tęsinį kairiajame krašte, kur su kamuoliu susitvarkęs E. Vilkaitis užtikrintai nukreipė jį į vartų kampą – 1:0.

Baigiantis kėliniui V. Piliukaičio reidas iš kairio krašto į baudos aikštelę baigėsi smūgiu, kurį vartininkas atrėmė.

„Jonava“ spaudimo ėmėsi vos po pertraukos. 48-ą minutę svečiai išlygino rezultatą. Po keitimo pasirodęs Marius Ganusauskas nuginklavo D. Jeruševičių – 1:1.

Ir po praleisto įvarčio žalgiriečiams teko dirbti gynyboje. 54-ą minutę vartininkas gelbėjo nuo dar vieno M. Ganusausko smūgio, kai šeimininkai suklydo bandydami pereiti iš gynybos į puolimą. Bet po kelių minučių nepavyko išgelbėti nuo Filipo Halgošo smūgio – 1:2.

„Žalgirio” atakos atgijo, atkyvus buvo E. Vilkaitis, tačiau iki pavojingo smūgio pritrūkdavo.  69-ą minutę V. Piliukaitis smūgiavo po driblingo bet vartininkas pasieke kamuolį.  76-ą minutę E. Vilkaitis išsilaikė ant kojų baudos akštelėje, bet smūgis nebuvo tikslus.

„Žalgiris B“ pastangos išlyginti rezultatą nedavė vaisių. Nuaidėjus teisėjo švilpukui švieslentėje degė 1:2.