2022 spalio 10

„Žalgirio“ vadovė apdovanota už nuopelnus Vilniaus savivaldai


Minint Vietos savivaldos dieną, Vilniaus Rotušėje įteikti apdovanojimai už nuopelnus sostinei. Tarp pagerbtųjų buvo ir „Žalgirio“ direktorė Vilma Venslovaitienė.

„Šią dieną galime pasidžiaugti nuveiktais darbais, idėjomis, kurios tapo realybe. Miestas tarsi vaikas: jam atiduodame dalį širdies, stengiamės, dėl jo ir nerimaujame, ir džiaugiamės. Didžiuojuosi visais prisidedančiais prie Vilniaus kūrimo“, – cituojama Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė teigia, kad apdovanoti miestą mylintys ir jam kuriantys žmonės, nepasiduodantys dėl veržlesnio, žalesnio ir atviresnio Vilniaus.

Atminimo ženklai „Už nuopelnus Vilniaus savivaldai“ kartą per metus teikiami už nuopelnus miesto plėtros, verslo, ūkio, sveikatos apsaugos, socialinės rūpybos, kultūros ir meno, švietimo, kūno kultūros ir sporto, tautinių bendrijų, bendruomenės telkimo, turizmo, laisvalaikio ir pramogų, mokslo, teisėsaugos, priešgaisrinės apsaugos, paramos, labdaros, aplinkos apsaugos, paslaugų, tarptautinio bendradarbiavimo bei savivaldos politikos ir administravimo srityse. Kandidatus apdovanojimams kasmet gali teikti savivaldybės įstaigų, įmonių, organizacijų ir departamentų vadovai.

V. Venslovaitienė nuo 2010 m. yra futbolo klubo „Žalgiris“ direktorė, dalininkė, nuo 2012 m. – valdybos pirmininkė.

Po klubo iširimo 2009 m. buvo futbolo klubo „Žalgiris“ atkūrimo projekto grupės narė, padėjo išsaugoti istorinės, reprezentacinės Vilniaus miesto futbolo komandos tradicijas ir per dešimtmetį atsikovoti Lietuvos futbolo flagmano statusą – iškovoti 6 Lietuvos futbolo čempionų titulai, 8 kartus laimėta LFF taurės, 6 kartus LFF Supertaurės turnyruose.

2022 m. V. Venslovaitienės vadovaujamas „Žalgiris“ pasiekė vieną didžiausių Lietuvos sporto laimėjimų šiemet – pirmasis istorijoje iš Lietuvos futbolo klubų iškovojo teisę dalyvauti pagrindiniame Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) turnyro etape – UEFA Europos Konferencijų lygoje.