2021 lapkričio 26

„Žalgirio“ paraiška projektų konkurse įvertinta kaip geriausia, skirta parama trims metams


Vilniaus miesto savivaldybės administracija patvirtino artimiausių trejų metų finansinę paramą FK „Žalgiriui“, o klubo paraišką konkursui įvertino kaip geriausią.

Dalyvavo konkurse

Sporto įstaigos Vilniuje šį rudenį turėjo galimybę pateikti paraiškas dalyvauti konkurse aukšto meistriškumo sporto projektams 2022-2024 metų laikotarpiui. Kaip skelbia Vilniaus miesto savivaldybė, paraiškas pateikė 39 mieste veikiantys klubai – 11 moterų kategorijoje, 27 – vyrų arba mišraus tipo.

Paraiškos vertintos keliais etapais. Pirmiausia įvertinta atitiktis techniniams reikalavimams, o paraiškų turinį individualiai ir grupėje vertino profesionali 5 nepriklausomų ekspertų komanda.

Paraiškose vertintas sporto projekto aktualumas, jo veiksmingumas, poveikis ir tęstinumo potencialas. Taip pat – ekonominis ir finansinis projekto pagrindimas bei valdymo ir viešinimo schemos.

Kartu įvertinti ir klubo sportiniai rezultatai per paskutinius ketverius metus, jaunimo ugdymo programos kokybė, naudos Vilniui ir jo gyventojams pagrindimas bei administraciniai aspektai – kitų lėšų augimo tendencijos pareiškėjo biudžete bei valdysenos profesionalumas ir skaidrumas.

Su nepriklausomų ekspertų pagalba savivaldybė iš viso atrinko 19 profesionalių klubų, kuriems šį periodą bus skiriamas finansavimas. Praėjusiame cikle (2019-2021 m.) tokių buvo 12.

„Lyginant su praėjusiu finansavimo laikotarpiu, bendra sporto projektams skiriama suma procentiškai augo tiek pat, kiek ir savivaldybės biudžetas – apie 35 proc. Kitaip tariant, skyrėme tokią pačią biudžeto dalį, tačiau kartu išplėtėme gavėjų ir remiamų sporto šakų skaičių, įtraukėme daugiau moterų klubų. Šie klubai garsina Vilnių ir kasdien populiarina sportą tiek jaunų žmonių tarpe, tiek visoje visuomenėje. To nepamirštame ir, be abejo, siekiame prisidėti“, – vilnius.lt sakė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Iš viso 2022-2024 m. laikotarpiu Vilniaus miesto savivaldybė aukšto meistriškumo klubų sporto projektų įgyvendinimui skirs po 3,5 mln. eurų kasmet.

Įvertinta kaip geriausia

FK „Žalgirio“ konkursui pateikta paraiška surinko daugiausiai balų iš visų projekto dalyvių. Vertinimo išvadose nurodoma, jog „paraiška pateikta itin profesionaliai ir kokybiškai“.

„Dėkojame miesto savivaldybės administracijai už šį įvertinimą mūsų ateities planams, tiek už iki šiol suteiktą pasitikėjimą ir paramą. Tai įpareigoja ir suteikia tvirtesnį pagrindą toliau siekti ilgalaikių tikslų – sakė „Žalgirio“ direktorė Vilma Venslovaitienė – Šiemet iškovoti du trofėjai – visų klubo rėmėjų, partnerių, bendro indėlio rezultatas, geras tramplinas prieš kitus metus – jubiliejinį, 75-ąjį „Žalgirio“ sezoną. Jam ruošiamės ne tik iš sportinės pusės, bet ir planuodami daugiau įvairių socialinių, bendruomenei skirtų renginių – žinoma, jei nesutrukdys pandemija.“

Konkurso būdu „Žalgiriui“ 3 metų laikotarpiui skirtas 3 mln. 149 tūkst. 515 eurų finansavimas.

Kad jis būtų skirtas,  savivaldybės lėšos sporto projektams turi būti patvirtintos miesto taryboje 2022 metų Savivaldybės biudžete.

Pagal konkurso taisykles iki 75 proc. šių lėšų galės būti skirta klubo pagrindinei komandai, mažiausiai 20 proc. – klubo jaunimo programai, ne mažiau 5 proc. – socialinių ir bendruomenės projektų vykdymui.