2021 vasario 11

„Žalgirio“ naujokas J. Bopesu: „Turime laimėti kiekvienas rungtynes“


Vilniaus „Žalgirio“ treneriai artimiausiu metu galės išbandyti naują kairiojo krašto gynėją. Į poziciją, kurioje ilgus metus žaidė Donovanas Slijngardas, pretenduoja komandą papildęs legionierius iš Kongo DR Joelis Bopesu.

Prancūzijos pilietybę turintis ir legionierių kvotos neužimsiantis žaidėjas į Vilnių atvyko praėjusią savaitę. Po išsamios klubo partnerių „Affidea“ klinikos atliktos medicininės apžiūros šią savaitę jis prisijungė prie ekipos treniruočių.

Futbolininko teigimu, pasirinkti Vilnių paskatino tiek geri atsiliepimai, tiek ankstesnės patirtys, nes prieš dvejus metus jis žaidė Latvijos čempiono „Riga“ gretose.

„Pasirinkau šį klubą, nes žmonės kurių klausiau apie jį, sakė kad tai labai geras, turintis ambicijų, rimtas klubas, ir tai buvo viena iš mano pasirinkimo priežasčių, – kalbėjo J. Bopesu – Esu žaidęs Latvijoje, geroje komandoje, ten man buvo gera patirtis. Jau pažinojau Baltijos šalis, žinojau kur keliauju, numaniau kas manęs laukia ir Lietuvoje. „Žalgiryje“ žaidžiantis prancūzas Hugo Videmontas papasakojo apie gerą atmosferą darbui, o tai futbole labai svarbu.“

H. Videmontas ir J. Bopesu – panašaus amžiaus žaidėjai, jų keliai netgi buvo anksčiau trumpam susikirtę Prancūzijos „Ligue 2“ pirmenybėse, kai pastarasis buvo „Arles-Avignon“ sudėtyje, o pirmasis atstovavo „Ajaccio“.

Visgi tikra pirmoji pažintis įvyko „Žalgiryje“. „Dabar pabendravome pirmą kartą, nors žinau kad jis žaidė man pažįstamose komandose. Kadangi abu kalbame prancūziškai, jis man padeda ir bus lengviau integruotis komandoje“, – tikino J. Bopesu.

Paprašytas apibūdinti save kaip žaidėją, jis pirmiausia išskyrė savo greičio savybes. „Esu greitas, žaidžiu gynybos krašte. Taip pat galiu žaisti krašto saugu. Mėgstu bėgti į priekį, atlikti perdavimus iš krašto. Manau, kad gana gerai galiu apsiginti.  Mano stiprybės – greitis ir technika“, – aiškino J. Bopesu.

Jis tikino sau keliantis ambicingus tikslus visose varžybose. „Esu klube, kuris tapo čempionu, todėl darysiu viską, kad padėčiau vėl iškovoti titulą. Turiu nemažai vilčių, tikiuosi sukursime kažką didingo. Visi sunkiai dirbame ir sunkiai dirbsime toliau siekdami tikslo. Sieksime laimėti viską kas įmanoma – kiekvienas rungtynes, kiekviename turnyre – ir dėl to kovosime“, – savo nusiteikimą apibūdino žaidėjas.

Pirmoji galimybė J. Bopesu pasirodyti aikštėje rungtynių metu bus šeštadienį – „Žalgiris“ kontrolinėse rungtynėse pasitikrins jėgas su „Riteriais“.

Video