2022 kovo 25

„Žalgirio“ naujokas iš Brazilijos: „Tikiuosi įmušti daug įvarčių“


„Žalgirio“ naujoką iš Brazilijos Renaną Oliveirą į Vilnių atvedė ir pažįstamų geri atsiliepimai, ir užklupęs karas. Greičiau pritapti Lietuvoje futbolininkui padės ir Ukrainoje įgytos kalbos žinios bei patirtys, ir draugai.

R. Oliveira pastaruosius trejus metus su pertrauka rungtyniavo Ukrainos klubuose. Puolėjas buvo Lietuvos futbolo čempionų akiratyje dar prieš pora mėnesių, tačiau tada praretėjusios Kovalivkos „Kolos“ komandos gretos neleido brazilui išvykti.

Viską aukštyn kojomis apvertė sporto ir kitas įprastas gyvenimo veiklas Ukrainoje sugriovusi Rusijos karinė invazija. R. Oliveira karo veiksmų tiesiogiai neišvydo, bet teko kurį laiką praleisti nežinioje. Palikęs namus Kijevę, kur gyveno, jis slėpėsi maždaug už valandos kelio nuo sostinės esančioje „Kolos“ klubo būstinėje Kovalivkos miestelyje.

Po kelių dienų klubo suorganizuotu transportu su kitais komandos draugais jam pavyko nusigauti iki sienos su Rumunija, ją kirsti pėsčiomis ir po kelių tarpinių stotelių grįžti į Braziliją. Ten žaidėjas nuo kovo pradžios laukė pasiūlymų kur tęsti futbolininko karjerą.

Praėjusią savaitę „Žalgiris“ pasiekė susitarimą su „Kolos“ dėl žaidėjo nuomos iki metų pabaigos. Šią savaitę brazilas kartu su drauge ukrainiete atvyko į Lietuvą.

„Kaip sakiau draugams, miestas paliko gerą įspūdį, ir oras geras. Žmonės klube taip pat labai draugiški. Man patinka čia, – kalbėjo futbolininkas – Nuo pradžios kai „Žalgiris“ manimi parodė susidomėjimą, man patiko klubo vizija. Siekiai laimėti čempionatą, taurę, žaisti dideliuose turnyruose. Mane tai sudomino.“

Įvertinti „Žalgirį“ jam padėjo buvęs komandos draugas Lvivo klube Joelis Bopesu, o taip pat Lietuvos futbolo mėgėjams gerai žinomas brazilas.

„Žaidžiau su Joeliu Lvive, jis buvo pirmas žmogus, su kuriuo pasikalbėjau. Jis labai gerai atsiliepė apie klubą. Taip pat kalbėjau su Rafael Ledesma, jis mano draugas, susipažinome kai buvau Maltoje. Jis sakė, kad „Žalgiris“ yra geras, patikimas klubas“, – aiškino R. Oliveira.

„Žalgiryje“ jis padės sustiprinti puolimo grandį „Žaidžiu puolėjo pozicijoje. Taip pat galiu žaisti 10 numeriu. Net ir krašto saugu, jei prašys treneris. Tačiau labiausiai mėgstu žaisti puolime, – kalbėjo brazilas – Manau, jog galiu gerai užbaigti atakas,  Galiu padėti komandai įbėgimais į laisvas zonas. Tikiuosi čia įmušti daug įvarčių.“

Debiutuoti Vilniaus komandoje jis galės po rinktinių pertraukos. „Žalgiris“ balandžio 2 d. svečiuose žais su „Kauno Žalgiriu“, o po trijų dienų namuose priims „Panevėžį“.

Video