2021 gruodžio 1

„Žalgirio“ komandos debiutui virtualioje erdvėje – krikštas prieš pasaulio elitą


Nors didžiojo futbolo sezonas baigėsi, „Žalgirio“ spalvos bus matomos ten kur iki šiol nebuvo – virtualioje elektroninio sporto erdvėje.

Pirmą kartą suburtos FK „Žalgirio“ esporto komandos žaidėjai ruošiasi debiutui tarptautinėse „FIFAe Club Series“ varžybose, kur turės galimybę išbandyti jėgas su elitiniais Europos žaidėjais.

FIFAe Club Series“ – pasaulinis esporto klubų čempionatas, kuriame iš kelių žaidėjų sudarytos komandos virtualiai varžosi FIFA futbolo žaidime.

Prisijungė du patyrę žaidėjai

Tarp kelių šimtų klubų bus ir Lietuvos A lygos komandos. „Žalgiris“ prieš turnyrą sukirto rankomis su dviem patyrusiais žaidėjais: jais tapo Paulius Janušonis, tarp FIFA žaidėjų geriau žinomu „Dabizas“ slapyvardžiu, ir Marius Šalčius, slapyvardžiu „Marinis“.

Kartu su jais turnyrui užregistruotas ir Matas Vareika, kuris ne tik žinomas kaip futbolininkas, bet ir pernai pasižymėjo laimėdamas Baltijos šalių efutbolo turnyrą.

31 metų P. Janušonis nuo vaikystės žaidė futbolą ir iki šiol tai daro Radviliškio futbolo komandoje, tačiau jau keliolika metų užsiima ir virtualiu futbolu: „Pradžiai tai tik buvo smagus konkuravimas tarpusavyje su draugais, kada už lango būdavo blogas oras. Vėliau išsiskyriau kaip geresnis žaidėjas, pradėjau domėtis vietiniais turnyrais, sudalyvavau, gavau progą sužaisti ir 16 šalių tarptautiniame turnyre. Tarptautinis turnyras pasisekė neblogai – likau penktas, pralaimėjau turnyro čempionui iš Rusijos“.

Pasak jo, „Žalgiris“ vienas seniausių ir žinomiausių futbolo klubų Lietuvoje, todėl jam garbė atstovauti šiai komandai. „Tiek „Žalgirio“, tiek mano tikslai ir lūkesčiai yra panašūs. Mes norime būti konkurencingi, norime laimėti. Aš padėsiu klubui, o klubas padės man“, – teigė Paulius.

40 metų M. Šalčius pats futbolą žaidė mėgėjiškai mokykloje ir universitete, tačiau dėl pasikartojančių traumų šio užsiėmimo teko atsisakyti. „FIFA serijos žaidimus žaidžiu apie 10 metų. Esu dalyvavęs ir laimėjęs keletą mėgėjiškų turnyrų, – pasakojo jis. – Sutikau prisijungti prie „Žalgirio“, nes norėjau atstovauti stipriausią Lietuvos futbolo komandą.“

Pirmi varžovai – pasaulio elitas

„FIFAe Club Series 2022“ varžybas Lietuvos komandos pradės preliminariame atrankos etape Šiaurės Europos zonoje, kur varžysis žemesnį reitingą turinčios (arba naujokės) 128 komandos, suskirstytos į du lygiaverčius divizionus.

„Žalgiris“ varžysis antrajame divizione, kur burtai buvo negailestingi. Jau debiutinėse rungtynėse teks žaisti su profesionalaus sporto klubo SAF duetu: broliais danais Mikkelsenais, slapyvardžiais „IamDonOli“ ir „legal-borger“.

„DonOli“ prieš du sezonus – 2020 m. turnyre – su ankstesne komanda pateko tarp 16 geriausių pasaulyje ir dalyvavo Pasaulio klubų čempionato finalinėse varžybose. Jo nugalėtojams atiteko 40 tūkst. dolerių prizas, o 9-16 vietas užėmusi dano komanda tenkinosi 1 tūkst. dolerių prizu.

Palyginus su Danija, kuri yra viena iš stipriausių šalių FIFA esporto scenoje,  lietuviai tuo pasigirti negali ir kol kas šiuo žaidimu užsiima mėgėjiškai, t.y. laisvalaikiu.

„Norėčiau patekti į kitą etapą. Tačiau varžovai bus itin aukšto lygio, užimantys pirmąsias vietas pasaulyje, tad laimėti tikrai nebus lengva“, – teigė Marius.

„Mano varžovas labai stiprus, patenkantis į TOP 10 pasaulyje. Bus labai sunku. Tikiuosi parodyti savo geriausią žaidimą ir duoti kovą“, – sakė Paulius.

Jie savo rungtynės žais gruodžio 2 d. nuo 19 val. 30 min. Poros nugalėtojas paaiškės po dviejų pergalių ir kitame etape žais su „Futbolist“ ekipa, kuriai atstovauja vienas garsiausių šio žaidimo atstovų „Boras“.

Nesėkmės atveju „Žalgirio“ ekipa tęs kovą su viena iš pralaimėjusių ekipų antrajame krepšelyje, kur norint patekti toliau turės įveikti bent šešis varžovus.

Antrosios rungtynės bus žaidžiamos 20 val. 45 min. Jei jas pavyktų laimėti – trečios 22 val., toliau – 23 val. 15 min. Dar trys susitikimai vyktų trečiadienį.

Į kitą etapą pateks po 4 geriausias atkrintamąsias varžybas abejuose krepšeliuose įveikusias komandas.

Dabizo rungtynių transliacija
Marinio rungtynių transliacija