2021 lapkričio 17

Žalgiriečiai ypatingose treniruotėse skyrė dėmėsio ypatingiems vaikams


Prieš lemiamas kovas A lygoje „Žalgirio“ futbolininkai skyrė laiko ir dėmesio tiems mažiausiems, kuriems jo labiausiai reikia – specialiųjų ugdymo poreikių turintiems vaikams.

Po priverstinės poros metų pertraukos „Žalgiris“ pratęsė gražią tradiciją ir šeštą kartą dalyvavo „Ypatingose treniruotėse ypatingiems vaikams“.

Keturios Vilniaus ugdymo įstaigos ir 40 vaikų sostinės „Sportimos“ manieže kartu žaidė futbolą, atliko įvairias aktyvias užduotis ir tiesiog bendravo.

Kai kuriems futbolininkams po renginio buvo nelengva atsisveikinti su vaikais, kurie susidraugavo su futbolininkais, valandėlę praleido jų vedini ar ant jų rankų.

„Dėl karantino turėjome pertrauką, o šiemet vėl susirinkome ir padarėme gražią šventę, kuri skatino vaikus judėti, bendrauti ir bendradarbiauti, ugdė socialinius įgūdžius. To labiausiai reikia vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių – tokių kaip autizmo spektro sutrikimas, mišrus raidos sutrikimas, Dauno sindromas ir kt. Jie turi bendrauti su visais įsijungti į bendras veiklas ir aktyviai leisti laiką“, – sakė viena iš iniciatyvos sumanytojų ir organizatorių Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ auklėtoja Kristina Surdokaitė.

Vaikus į renginį padėjo atvežti „Ollex“ transporto kompanija, o prizus vaikams ir juos lydėjusiems pedagogams įsteigė Masinio futbolo asociacija.

Ši iniciatyva pradėta prieš 6 metus „Rūtai“ bendradarbiaujant su „Žalgiriu“. Vėliau Masinio futbolo asociacija kartu su Lietuvos specialiosios olimpiados komitetu padėjo projektui išplisti į kitus šalies miestus.

Praėjusiais metais Europos futbolo asociacijų sąjunga (UEFA) „Ypatingoms treniruotėms“ skyrė bronzinį apdovanojimą kaip vieną geriausių projektų masinio futbolo kategorijoje.

Video