2020 rugsėjo 8

Iškovoti įsimintiną pergalę rinktinei padėjo ir žalgiriečiai


„This is Sparta!” (Čia yra Sparta – angl.), – Tiranos stadiono rūbinėje su plačia šypsena veide it karalius Leonidas sušuko Lietuvos rinktinės kapitono raištį vilkėjęs Saulius Mikoliūnas. Jis su komandos draugais ką tik atšoko pergalės šokį po lietuvių pergalės UEFA Tautų lygoje prieš Albanijos rinktinę.

Bet pokšte buvo ir simbolinė reikšmė. Kaip legendinių 300 spartiečių Termopilų mūšyje prieš dideles persų pajėgas, taip ir lietuviai paneigė sutriuškinimą žadėjusias išankstines prognozes. Lietuvos komanda įveikė prieš garsių klubų atstovų savo gretose turinčią Albaniją ir pasiekė vieną skambiausių rinktinės pergalių per pastarąjį dešimtmetį.

„Pergalė mums buvo labai reikalinga psichologiškai, kad žaidėjai tikrai suprastų kad mes galime laimėti. Taip pat norėjome džiuginti visus, kurie taip laukia mūsų pergalių“, – grįžęs į Vilnių komentavo S. Mikoliūnas.

Pasak jo, rungtynės klostėsi pagal lietuvių planą: „Trenerių štabas gerai išanalizavo albanų stipriąsias puses, kurias komanda puikiai neutralizavo. Pagrindinės pergalės priežastys – komandinė dvasia, vienybė, tikėjimas savimi ir kiekvieno maksimalus atsidavimas.“

Lietuvos rinktinės gretose UEFA Tautų lygos dvejose rungtynėse trys žalgiriečiai atliko pilnus vaidmenis. S. Mikoliūnas, Domantas Šimkus ir Modestas Vorobjovas sužaidė po 90 minučių. Tarp atsarginių liko vartininkas Edvinas Gertmonas. Dar trys žaidėjai – pergalingo įvarčio autorius Donatas Kazlauskas, Justas Lasickas, Egidijus Vaitkūnas ir Danielis Romanovskis žaliai baltų spalvas vilkėjo anksčiau.

„Į abejas rungtynes ėjome maksimaliai nusiteikę laimėti. Gaila, pirmose rungtynėse labai anksti praleidome įvartį, kuris šiek tiek išmušė iš vėžių. Bet po pertraukos perėmėm iniciatyvą, turėjome progų įmušti. Gaila, kad nepavyko išlyginti rezultato“, – vertino akistatą su Kazachstanu D. Šimkus.

Saugo nuomone, pergalė Albanijoje vertina ne vien taškais. „Labai džiaugiamės, kad po ilgos pertraukos pavyko iškovoti pergalę prieš tikrai stiprų varžovą – šiuo atveju Albaniją. Visa komanda labai gerai sužaidė, kovojo vienas už kitą kiekviename aikštės metre. Trenerių paruoštas taktinis planas labai gerai veikė, mes jį išpildėme“, – kalbėjo D. Šimkus.

Lietuvos rinktinės futbolininkai Tautų lygoje kovas tęs spalio viduryje rungtynėmis su Baltarusija ir Albanija, o „Žalgirio“ žaidėjų greitu metu laukia taip pat atsakingos dvikovos.

Vilniaus ekipa rugsėjo 12 d. namuose „Hegelmann“ LFF taurės ketvirtfinalyje namuose susitiks su „Kauno Žalgiriu“, o rugsėjo 17 d. Norvegijoje žais UEFA Europos lygos antrojo atrankos etapo rungtynes su „Bodo Glimt“.