2022 balandžio 4

Žalgiriečiai atstovaus Lietuvos e-futbolo rinktinei


Žalgiriečiai Paulius Janušonis ir Marius Šalčius atstovaus Lietuvos e-sporto futbolo rinktinei.

Kovo 28 ir 31 d.  įvyko Lietuvos fubolo federacijos surengti e-sporto kvalifikaciniai turnyrai dėl patekimo į Lietuvos e-sporto futbolo rinktinę, kuriuose šiemet varžėsi daugiau nei 40 FIFA žaidimo gerbėjų.

Pirmaisiais dviem rinktinės nariais tapo Vilniaus „Žalgirio“ klubo esporto žaidėjai – P. Janušonis „Dabizas“ ir M.Šalčius „Marinis“. Jie įveikė visus varžovus kelyje į finalą, kur susigrūmė tarpusavyje. Rungtynes laimėjo ir atrankos turnyro laimėtoju tapo „Dabizas“.

Žaidėjai, pralaimėję ar neturėję galimybės dalyvauti pirmajame atrankos turnyre, turėjo savo pajėgumą pademonstruoti antrajame. Joje laimėjo Alytaus „Dainavai“ ir Vilniaus „Riteriams“  tarptautinėje erdvėje atstovavę Šarūnas Urbonavičius ir Titas Petraitis.

Lietuvos rinktinė artimiausiais mėnesiais treniruosis ir sužais keletą oficialių rungtynių su kitomis Europos futbolo esporto rinktinėmis. Pirmosios oficialios rungtynės numatomos gegužės viduryje.

„Atrankos kovos buvo tikrai veržlios ir konkurencingos, tai tik dar kartą patvirtino mūsų šių metų sprendimą, kad rinktinėje turėtų būti daugiau nei du žaidėjai. Matome, kad nors Lietuvoje kol kas ir neturime profesionalių žaidėjų, bet jų potencialas ir noras tobulėti žada aukštus sportinius rezultatus netolimoje ateityje. Įdomu, kad jau pirmoje atrankoje į rinktinę pateko du Vilniaus „Žalgirio“ esporto žaidėjai, tad galima daryti prielaidą, kad konkrečių klubų dėmesys ir investicijos į šia sporto šaką duoda dividendus.

Klubai yra ypač svarbi esporto piramidės dalis, tad norint turėti stiprią esporto rinktinę, jų indėlis yra ypač reikšmingas. Toliau sieksime skatinti ir padėti klubams įsilieti į naują virtualaus sporto industriją“, – teigė LFF esporto vadovas Edgaras Abromavičius.

Tarptautinė futbolo organizacija FIFA rengia FIFAe Nations Cup čempionatą, kuriame dalyvaus daugiau nei 60 pasaulio futbolo esporto rinktinių.  Čempionatas vyksta „Ultimate Team“ žaidimo režimu, kai esporto atstovai turi susikurti savo sudėtį pasirenkant virtualius žaidėjus iš viso pasaulio, bei pritaikant jiems tinkamiausią taktiką.

Tai bus pirmasis Lietuvos esporto žaidėjų išbandymas kovojant šiose varžybose – prieš tai Lietuvos rinktinė dalyvavo UEFA eEuro čempionatuose.

Pagal LFF.lt informaciją