2021 rugsėjo 27

Ž. Grudzinskas prieš istorinį debiutą: „Jaunimui tai šansas parodyti save“


Žydrūnas Grudzinskas sako, kad Haifos „Maccabi“ – labai stiprus varžovas jauniesiems „Žalgirio“ futbolininkams, tačiau milžiniška motyvacija ir patirtis, įgyta Pirmoje lygoje žaidžiant su fiziškai stipresnėmis komandomis – taps taip reikalinga paspirtimi.

„Žalgiris U19“ komanda antradienį, rugsėjo 28 dieną, debiutuoja UEFA Jaunimo lygos rungtynėse ir pabandys mesti iššūkį Izraelio čempionų jauniesiems dubleriams.

Kokioje formoje komanda yra šioje sezono stadijoje? Kokia traumų situacija?, – paklausėme Ž. Grudzinsko prieš istorinį debiutą.

– Traumų turime. Meinardas Mikulėnas jau iškritęs ilgesniam laikui. Dėjome daug vilčių į jį, ypatingai tokiose rungtynėse. Pirma lyga dar kaip Pirma lyga, bet norėjosi, kad tas istorinis šansas būtų su juo. Tai žaidėjas, kuris yra labai svarbus ir užbaigime, ir visame atakos organizavime. Jo nėra, todėl tam tikras funkcijas teks perimti kitiems žaidėjams. Taip pat yra iškritęs vienas vidurio gynėjas – Augustas Kapleris.

Žaisime praktiškai tokia pat sudėtimi, kaip ir Pirmoje lygoje. Tiesa, ten kartais iš vyresnių prisijungia Vilius Piliukaitis. Jaunimas, manau, yra pasiruošęs, tik klausimas, ar pamatysime tą lygių skirtumą, kurio dauguma tikimės. Peržiūrėjus ir įvertinus keletą „Maccabi“ rungtynių, akivaizdu, kad bus sunku. Bet kada lietuviams buvo lengva? Taip ir čia nebus, bet, manau, turint tokį puikų šansą tas visas energetinis užtaisas iššaus gal bent čia, LFF stadione, antradienį.

Ar yra komandoje žaidėjų, kurie šį sezoną atsiskleidė visai netikėtai?

– Girti ir kalbėti pavardėmis prieš rungtynes nesinori, galbūt po rungtynių galėsime pasakyti, iš ko buvo tikimasi daugiausia… Taip, yra jaunuolių, kurie į komandos gretas ir Pirmą lygą įsiliejo tik šiemet, ir įsiliejo taip, kad, toks jausmas, tą vyrų futbolą jau būtų žaidę metus ar dvejus. Manau, tikrai yra keli jaunuoliai, kurie turi gerus šansus žaisti ir pagrindinėje „Žalgirio“ komandoje, jau nekalbant apie „apšaudytus“ Nojų Stankevičių, Meinardą Mikulėną, kitus žaidėjus, kurie jau treniruojasi su A komanda. Yra 2004 m. gimusių jaunuolių, kurie labai smagiai įsiliejo į komandą, ir nesijaučia to kokybės skirtumo, kurio buvo galima laukti.

Ar komandai keliami tam tikri tikslai UEFA turnyre?

– Tikslai visuomet yra keliami. Ne tik tikslai, bet ir konkretūs uždaviniai.  Žaidimo prasme turime parodyti geriausią futbolą, kokį žaidžiame Pirmoje lygoje. Pavyzdžiui, rungtynės su „Šiauliais“ atkarpomis parodėme, kad galime žaisti ir su komanda, kuri yra vyriškesnė. Ta fizinė kondicija, ta jėga yra svarbus aspektas jaunimo futbole. Jei pas mus bus keletas jaunuolių, gimusių 2004 metais, o varžovų komandoje žais 2002-03 m. gimę futbolininkai, įvertinus visus fizinius duomenis, tai būtų ryškus skirtumas. Tikiuosi, kad tikrai būsime pajėgūs žaisti lygiavertį futbolą ir stengsimės tai pademonstruoti.

Ar žaidimas UEFA jaunimo lygoje taktiškai, stiliaus prasme labai skirsis nuo to, ką „Žalgiris B“ žaidžia Pirmoje lygoje?

– Treneris turi įvertinti, prieš ką žais. Prieš kokio lygio, stiliaus komandą, ir atitinkamai priešpastatyti savo komandos žaidimą. Iš savo esamų žaidėjų spausti maksimumą, tai yra, jei komanda kažko negali, tai tokiose rungtynėse nė nėverta tai daryti. Mes bandysime įžaidinėti kamuolį, žaisti nuo savo vartų ir jei matysime, kad mums pavyksta – taip ir žaisime. Analizuodami „Maccabi“ žaidimą matėme, kad jie mėgsta aukštą presingą, labai kietą futbolą. Buvau nustebęs, kad Izraelyje tikros kapotynės vyksta aikštėje. Kibumo, nachališkumo prasme jie žaidžia didesnį jėgos futbolą nei mes. Pasižiūrėsime: jei pavyks išeiti iš savo aikštės pusės be kamuolio praradimų, mes tikrai atakuosime ir žaisime su kamuoliu ant žemės. Jei įsivelsime į jėgos dvikovas ir to neišvengsime, teks kautis – toks šiuolaikinis futbolas. Be atletizmo nieko nebus.

Ar galima sakyti, kad tokios varžybos – puiki galimybė jaunimui parodyti save?

– Jaunimui sakau, kad praktiškai yra dvi platformos, kuriose esi stebimas – per rinktinių prizmę ir per įvairius tarptautinius turnyrus.  Neturime galimybės dažnai važinėti rungtyniauti į užsienį, tad čia yra vienas iš tų šansų, kai jaunimas gali atsiskleisti.  Atvažiuos skautai, kurie stebi, skenuoja visus jaunus žaidėjus, ir kas pademonstruos aukščiausio lygio futbolą, tas turės galimybę žingsniuoti į aukštesnius futbolo vandenis.

Video