2021 spalio 21

Ž. Grudzinskas: „Apmaudu, bet buvome konkurencingi“


Po debiutinio pasirodymo UEFA Jaunimo lygoje „Žalgirio“ ekipos treneris Žydrūnas Grudzinskas ir žaidėjas Motiejus Burba kalbėjo apie dvejopas nuotaikas – apmaudą dėl neišnaudotų progų ir parodytą komandos potencialą.

Žalgiriečiai neprilygo Haifos „Maccabi“ ir namuose (0:3), ir išvykoje (0:2), tačiau abejose rungtynėse žaidimas toli gražu nebuvo į vieną pusę. Antrose rungtynėse Izraelyje po pertraukos „Žalgiris“ turėjo ne vieną gerą progą.

„Pirmąjį kėlinį pradėjome kiek atsargiau atsižvelgiant, kad reikėjo adaptuotis ir prie vejos, ir prie karščio. Deja, praleidome įvartį tokioje situacijoje iš kurios to nelabai tikiesi. Antrajame kėlinyje persigrupavome, pakeitėme ir taktinę schemą. Turėjome savo progų, bet pritrūko ir sėkmės, ir šaltakraujiškumo ir patirties. Pabaigoje, deja, įkrito įvartis po varžovų perdavimo iš krašto“, – reziumavo Ž. Grudzinskas.

Žalgiriečius kiek nustebino ant šiurkštumo ribos visuomet balansavęs varžovų žaidimas, kurį rungtynių arbitras iš Graikijos toleravo. „Maccabi“ prasižengė net 25 kartus –  triskart daugiau nei Vilniaus ekipa (8) – bet užsidirbo vienintelę geltoną kortelę.

„Izraelio komanda žaidė tikrai žymiai kietesnį futbolą, daug agresyvesnį nei mes esame įpratę ir teisėjas jiems leido tai daryti. Vienas varžovų puolėjas prasižengė 6 ar 7 kartus, bet įspėjimo vis negavo“ ,  – atkreipė dėmesį treneris.

Jis pripažino, kad po rungtynių aplankė dvejopos mintys – ir apmaudas dėl rezultato, ir tuo pačiu suvokimas, jog pasirodyta garbingai.

„Ypač apmaudu dėl to, kad neįmušėme nes per abejas rungtynes tikrai turėjome progų pasiekti įvarčių. Iš kitos pusės, prieš turnyrą galvojau, kad seksis dar žymiai sunkiau. Komanda pasirodė neblogai, buvome konkurencingi. Pademonstravome, kad galime sužaisti ir atakuojantį futbolą, pakontroliuoti kamuolį kas Lietuvos komandoms ne visuomet pavyksta. Parodėme, kad yra potencialo. Kai kurie žaidėjai sulaukė pagyrų ir iš varžovų klubo atstovų“, – teigė treneris.

„Rūbinėje nuotaikos ne pačios geriausios. Manau, pritrūko ir sėkmės. Pirmose rungtynėse neskyrė 11 metrų baudinio, nors buvo pražanga prie mane, šį kartą taip pat. Rezultatas neatspindi rungtynių. Jei būtume išnaudoję progas ir kiek mažiau jaudiniesi, galėjome pakovoti dėl vietos kitame etape“, – kalbėjo M. Burba.

Anot žaidėjo, nepaisant rezultato galima įžvelgti pozityvo: „Sužaidėme geras rungtynes, tačiau smulkios klaidos kainavo įvarčius. Tačiau liko neįkainojama patirtis. Manau, kad galime didžiuotis savimi dėl žaidimo, kovos iki paskutinių minučių.“

Pasak Ž. Grudzinsko, tai apie varžovų pajėgumą jau buvo galima spręsti pagal gerus jų ankstesnius sezonus UEFA Jaunimo lygoje,  tačiau atvykus į Izraelį pavyko ir iš arčiau pažinti „Maccabi“ klubo virtuvę.

„Iš arti pamačius stadionus ir aikštes, jų didelę organizaciją, iš pirmų lūpų sužinojus apie turimą finansavimą, darbo principus, atranką ir kitus dalykus, supranti, jog kol kas esame maži ir dar negalime lygiuotis ir konkuruoti su tokio dydžio klubu“, – pripažino vienas iš „Žalgiriečio“ akademijos vadovų.