2022 kovo 26

Ypatinga treniruotė su žalgiriečiais įtraukė visus vaikus kartu


„Žalgirio“ žaidėjai susitiko tradicinei „Ypatingai treniruotei su ypatingais vaikais“. Šį kartą treniruotės buvo kitokios nei anksčiau, o kai kuriems tai buvo pusmetį lauktas susitikimas.

Į treniruotę sostinės „Sportima“ arenoje susirinko kelios dešimtys vaikų iš Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“, specialiojo darželio „Čiauškutis“ ir „Atgajos” specialiosios mokyklos.

Tradiciškai treniruotėse būdavo vien vaikai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, tačiau kitąmet planuojant įvesti įtraukųjį ugdymą nutarta suburti mišrias grupes.

„Pakvietėme ir sutrikusios raidos, ir įprastos raidos vaikus kartu. Futbolininkai gavo į porą po vieną. Buvo didelis iššūkis jiems, nes jie valandai turėjo tapti mokytojų padėjėjais arba tėčiais. Manau, kad jiems puikiai sekėsi, nes vaikai puikiai atliko užduotis, – džiaugėsi viena iš iniciatyvos organizatorių, lopšelio-darželio „Rūta“ ugdytoja Kristina Surdokaitė – Tokias mišrias treniruotes norėtųsi tęsti ir toliau, nes tokia mūsų ateitis. Vaikai lengviau pripranta prie vieni kitų, geriau vystosi socialiniai įgūdžiai ir jie turi pavyzdį į ką lygiuotis.“

Dar viena naujovė – anksčiau vaikai atlikdavo įvairias estafetes, o šį kartą daugiau veiklų atliko su futbolo kamuoliu. „Šį kartą daugiau dėmesio skyrėme futbolo elementams, tokiems kaip kamuolio varymas, stabdymas, perdavimas, smūgiavimas į vartus ir netgi vartininko pozicija“, – sakė K. Surdokaitė.

Lapkritį, po ilgesnės pertraukos dėl pandemijos, žalgiriečiai taip pat dalyvavo ypatingoje treniruotėje. Vienai darželio auklėtinei tie įspūdžiai išliko iki šiol.

„Atėjusi šį kartą į renginį nėjo nė su vienu žaidėju, kuris bekalbintų, o ėjo pas tą kurį mate prieš pusę metų. Tai labai didelis įspūdis, labai keista, nes mergaitė yra nekalbanti. Pusę metų jai yra išlikęs vaizdas kaip sportavo su tuo futbolininku. Turėjome dar vieną iššūkį ir malonią staigmeną. Pamatėme, kad mergaitės mąstymas gerai išlavėjęs, tiesiog dar nepasakė. Tikimės kad ateityje ugdymo ir tokių treniruočių pagalba galbūt ir pavyks kalbėti“, – vylėsi K. Surdokaitė.

„Ypatingos treniruotės“ pradėtos prieš 7 metus. Kartu su vienu iš jos iniciatorių lopšeliu-darželiu „Rūta“ ir Masinio futbolo asociacija renginį padeda organizuoti Lietuvos specialiosios olimpiados komitetas,

Video