2021 liepos 27

Čempionų lygoje įvarčio nepakako – „Ferencvaros“ pasinaudojo kontratakomis

UEFA Čempionų lygos atrankos antrame etape „Žalgiris“ pademonstravo garbingą kovą su aukšto kalibro komanda „Ferencvaros“, tačiau to nepakako – tarptautinį žygį teks toliau tęsti Europos lygoje.

Žalgiriečiai turėjo iniciatyvą didžiąją rungtynių dalį ir surengė daugiau pavojingų atakų, tačiau buvo nubausti dviejų varžovų kontratakų. Komandos įvarčiais dar apsikeitė pačioje dvikovos pabaigoje, tačiau galutinei baigčiai tai įtakos nepadarė – į kitą etapą pateko Vengrijos čempionai.

Šeimininkai LFF stadione pradėjo rungtynes aktyviai ir jau pirmą minutę baudos aikštelėje progą smūgiui gavo O. Onazi, tačiau jis mušė netiksliai.

11 min. varžovų vartininką tolimu smūgiu patikrino S. Mikoliūnas.

„Žalgiris“ pirmajame kėlinyje turėjo iniciatyvą ir uždirbo daug kampinių, tačiau jų realizuoti pavojingomis progomis nesisekė.

Visgi šeimininkų atakos buvo daug dažnesnės nei varžovų. 26 min. iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo J. Sylvestras, vartininkas sugavo kamuolį.

Vėliau po F. Kyeremeh perdavimo kraštu prasiveržė H. Videmontas, bet jo smūgis iš aštraus kampo buvo netikslus.

Likus minutei iki pertraukos „Ferencvaros“ surengė retą pavojingą kontrataką ir pasižymėjo. Kiekybinę persvarą išnaudojęs R. Mmmae atsidūrė laisvas baudos aikštelės krašte ir mušė tiksliai.

Antrasis kėlinys klostėsi panašiai kaip ir pirmasis – „Žalgiris“ turėjo iniciatyvą, varžovai laukė progų kontratakoms.

51 min. po perdavimo iš krašto baudos aikštelėje labai pavojingai smūgiavo O. Verbickas, bet aukšta trajektorija lėkęs kamuolys nusileido virš vartų.

57 min. pavojingą S. Mikoliūno smūgį iš toli blokavo gynėjas, o netrukus iš arti galva į vartus nepataikė H. Videmontas.

64 min. iš baudos aikštelės prieigų į vartus smūgiavo T. Kišas, jo muštą kamuolį sugavo vartininkas.

Deja, 72 min. svečiai dar kartą nubaudė vilniečius kontrataka. Po eilinio kampinio „Žalgiris“ nesuspėjo sugrįžti į gynybą ir atsidūręs vienas prieš vartininką R. Mmaee iš arti pasiuntė kamuolį į vartus.

76 min. iš toli netiksliai smūgiavo F. Kyeremeh.

83 min. R. Mmmae smūgiu iš toli grasino įmušti dar kartą, laimei kamuolys praskriejo šalia virpsto.

85 min. pavojingas buvo O. Verbicko perdavimas iš krašto, tačiau F. Kyeremeh kamuolio nepasiekė.

87 min. po galingo varžovų šūvio vartus puikiai gelbėjo E. Gertmonas.

„Žalgiris“ pasitraukė iš Čempionų lygos ir toliau rungtyniaus UEFA Europos lygoje. Trečiajame atrankos etape žalgiriečiai susitiks su „Mura“ (Slovėnija) ir „Ludogorets“ (Bulgarija) poroje pralaimėjusia komanda.

Dvikovos pabaigoje „Žalgiriui“ pagaliau pavyko pasižymėti – po kampinio galva tiksliai smūgiavo D. Diaw. Tačiau vos po minutės „Ferencvaros“ surengė greitą ataką ir įveikęs „Žalgirio“ gynybą įmušė R. Makas – 1:3.

Pirmas rungtynes vilniečiai žais svečiuose rugpjūčio 5 d., antrąsias – namuose rugpjūčio 12-ąją.