2022 balandžio 15

Varžovė „Sūduva“ – po nesėkmingo starto pakeitusi trenerį


Praėjusio sezono čempionai ir vicečempionai „Žalgiris“ ir „Sūduva“ susitiks jau antrąjį kartą šiemet, tačiau laukia tarsi naujas išbandymas – nes varžovų komandoje įvyko rimtų pasikeitimų.

Vasario 26-ąją Vilniuje vykusiose rungtynėse dėl pirmojo sezono trofėjaus – Supertaurės – žalgiriečiams nepavyko pralaužti varžovų gynybos. Nepaisant Vilniaus ekipos dominavimo (smūgiai 20:3, progos 12:2) pagrindinis laikas baigėsi lygiosiomis 0:0. Baudinių serijoje geriau sekėsi svečiams iš Marijampolės.

Toje dvikovoje sužibėjo „Sūduvos“ vartininkas Tomas Švedkauskas, kuris atrėmė net 10 smūgių žaidimo metu ir dar pora baudinių serijoje.

Tačiau Supertaurės laimėjimas nedavė gero impulso „Sūduvai“ – marijampoliečiai čempionate per 7 rungtynes laimėjo vos kartą ir su 6 taškais rikiuojasi antroje turnyro lentelės pusėje.

Nesėkmingas startas dar prieš pora savaičių kainavo postą komandos treneriui Victorui Basadre. Jį laikinai pakeitė Eivinas Černiauskas, kuriam abejos rungtynės prie ekipos vairo nesusiklostė – prieš „Džiugą“ išsigelbėta tik pabaigoje (1:1), pralaimėta prieš „Hegelmann“ (0:1).

„Sūduvos“ vairą perėmė portugalas Miguelis Moreira, kuris Lietuvos futbolo gerbėjams jau pažįstamas iš praėjusio sezono pabaigos, kai vadovavo „Riteriams“. Dvikova su „Žalgiriu“ bus treneriui debiutas naujame poste.

Kokią sudėtį jis pasirinks pirmoms savo rungtynėms prognozuoti itin sunku, nes paskutinėje dvikovoje prieš „Hegelmann“ dėl traumų ir ligų nežaidė šeši žaidėjai, o dar du patyrė traumas rungtynėse. Akivaizdu tik tai, kad dėl sunkios traumos komandai nepadės Simonas Urbys.

Bene rimčiausias pastiprinimas, lyginant su rungtynėmis dėl Supertaurės – komandą papildęs buvęs „Dainavos“ lyderis Saidas Hamuličius, aktyviai sužaidęs pirmąsias dvejas rungtynes.

Ryškių lyderių, tempiančių ekipą į priekį kol kas sezono pradžioje neatsirado, o ypač jų trūksta puolime. Iš 6 įvarčių visus 6 pelnė skirtingi žaidėjai. Komandos atakų lyderiu pernai pusę sezono buvęs Kule Mbombo kol kas labiau savo paties šešėlis ir pasižymėjo tik kartą.

Beveik be keitimų iki praėjusių rungtynių žaidė saugai Olivier Rommensas ir Tomislavas Gomeltas, tačiau jie paskutinėse rungtynėse susižaidė. Itin svarbūs ekipai ir vidurio gynėjai Aleksandras Živanovičius bei Justinas Januševskis, krašto gynėjas Vaidas Slavickas, saugas Giedrius Matulevičius. Mažokai kol kas pademonstravo pernai atitinkamai Vilniuje ir Kaune žibėję Marko Pavlovskis ir Levanas Mačarašvilis.

Sezono pradžioje „Sūduva“ išlaikė savo braižą, kurį matėme pernai – daug kamuolio kontrolės. Marijampolės ekipa yra daugiausiai tikslių perdavimų atlikusi komanda čempionate. Tačiau tai nedaug ką davė: iš esmės nebuvo rungtynių, kuriose „Sūduva“ dominuotų prieš varžovus pagal atakas, progas. Pagal pastarąjį rodiklį marijampoliečiai yra tik penkti, o pagal smūgius į vartų plotą – tik septinti, o laimėtų dvikovų procentas – prasčiausias lygoje.

Pernai vaizdas buvo gerokai kitoks – „Sūduva“ sezono pradžioje gerai rinko taškus ir balandžio mėn. pabaigoje buvo atsiplėšusi nuo „Žalgirio“ 7 taškais. Dabar jau žalgiriečiai turi 9 taškų persvarą.

„Žalgirio“ ir „Sūduvos“ akistata vyks sekmadienį, balandžio 17 d., nuo 17 val. 55 min. LFF stadione. Bilietus platina Bilietai.lt

„Optibet A lygos“ rungtynes transliuos TV6 televizija nuo 17:30.