2022 rugpjūčio 19

Vartų gynyboje nukentėjęs E. Gertmonas: „Pradžioje buvo sunku, po to įsivažiavome“


Po rungtynių Bulgarijoje „Žalgirio“ medicinos personalui rūbinėje dar ilgai taisė pramuštą lūpą Edvinui Gertmonui. Pasiaukojančiai žaidęs vartininkas padėjo savo komandai išlaikyti minimalų deficitą (0:1) rungtynėse prieš Razgrado „Ludogorets“, tačiau jam tai kainavo nemažai kraujo ir diskomfortą naktį vykusiai kelionei namo.

E. Gertmonas „Žalgirio“ vartus gelbėjo sunkiausiais periodais – rungtynių pradžioje kai „Ludogorets“ rengė atakas vieną po kitos – ir pačioje pabaigoje, kai varžovai pakilo į lemiamą šturmą.

„Kaip visada, jau galima buvo pastebėti, kad mums sunkiau žaisti išvykoje. Sunku įsivažiuoti. Bet 0:1 nėra blogas rezultatas parsivežti namo. Vilniuje žiūrėsime. Reikia analizuoti, žiūrėti kas nesigavo, ką pakeisti. Tikėkimės namie bus viskas geriau“, – kalbėjo E. Gertmonas – Pradžioje buvo labai sunku, varžovai primetė aukštą presingą. Vargome, turėjo daug progų, bet nepasinaudojo. Po to įsivažiavome.“

„Žalgirio“ pirmajam numeriui teko koordinuoti šį sezoną dar nebandytą gynybos grandį – kairėje žaidė Saulius Mikoliūnas, dešinėje Mario Paveličius, o vidurio gynėjams Nemanja Ljubisavljevičiui ir Kiprui Kažukolovui ginantis talkino Ivanas Tatomirovičius.

„Komunikuoti sekėsi gerai, mano požiūriu nieko daug naujo nepasikeitė. Gal truputį trūko susižaidimo. Bet didelių sunkumų nebuvo“, – patikino E. Gertmonas.

Antrajame kėlinyje daug sklandžiau nei pirmajame veikė ir „Žalgirio“ gynyba, ir puolimas. Paklaustas kokie akcentai buvo rūbinėje per pertrauką vartininkas atsakė: „Stengtis mažiau klysti, mažiau atsikirtinėti. Nes puolime buvo greiti žaidėjai. Daug jėgų atima prarasti kamuolį, bėgti gintis, tada vėl… Akcentavome stengtis daugiau palaikyti kamuolį.“

87 rungtynių minutę jis sustabdė į baudos aikštelę įsiveržusio Matias Tissera ataką pagaudamas kamuolį iš po kojų varžovui. Tačiau „Ludogorets“ žaidėjas nepatraukė kairės kojos ir įspyrė tiesiai į veidą žalgiriečiui.

„Lūpą prakirto truputį ir tiek, – nesmagiai šyptelėjo E. Gertmonas – Varžovas atsileido kamuolį, aš išėjau, tuo momentu pagavau kamuolį, nuo kojos patraukiau, kai jis smūgiavo. Man pataikė į lūpą.“

Atsakomosios UEFA Europos lygos ketvirtojo atrankos etapo rungtynės bus žaidžiamos rugpjūčio 25 d. Vilniuje. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“.

Video