2022 gruodžio 23

Vartininkus treniruos į Vilnių grįžtantis A. Ramonas


Lietuvos čempiono FK „Žalgirio“ trenerių štabą 2023 metų sezonui papildys mūsų šalyje gerai žinomas futbolo specialistas Audrius Ramonas, kuris į Vilnių grįžta po ilgos pertraukos.

Jis komandoje užims vartininkų trenerio poziciją, kuri liko laisva išėjus Mantui Tamulioniui.

43 metų A. Ramonas – vienas labiausiai patyrusių vartininkų trenerių Lietuvoje, yra įgijęs ir UEFA A vartininkų trenerio licenciją.

Keliolika metų jis su vartininkais dirbo Marijampolės „Sūduvos“ ekipoje, su pertraukomis daugelį metų buvo kviečiamas ir į Lietuvos rinktinės trenerių štabą vadovaujant skirtingiems treneriams: Algimantui Liubinskui, Jose Couceiro, Igoriui Pankratjevui, Valdui Ivanauskui, taip pat ne kartą dirbo ir jaunimo rinktinėje.

Vilniaus miestas ir „Žalgiris“ – gerai pažįstamas A. Ramonui. Iš Telšių kilęs buvęs futbolininkas kelią į didįjį futbolą pradėjo sostinėje 1993 metais Lietuvos rinktinių rengimo centre (vėliau – olimpiniame sporto centre), o 1998 m. pirmąją profesionalo sutartį sudarė būtent su „Žalgirio“ klubu.

Tiesa, žalgiriečių aistruoliams A. Ramonas tuo metu neturėjo pernelyg įsiminti – jaunas vartininkas pagrindinei komandai atstovavo tik kontrolinėse rungtynėse. Kelis metus jis žaidė dublerinėse komandose.

2001-2002 m. A. Ramonas rungtyniavo kariuomenės globotoje sostinės komandoje „Geležinis Vilkas“. Per savo karjeros periodą Vilniuje vartininkas buvo nuolat kviečiamas į šalies jaunimo rinktines.

2003 metais jis persikėlė į Marijampolę, kur po poros metų baigė žaidėjo karjerą ir pradėjo trenerio kelią.

2016–2019 metų sezonais A. Ramonas dirbo trenerių štabe kartu su dabartiniu Žalgirio treneriu Vladimiru Čeburinu ir nuo vasaros Vilniuje dirbančiu Eivinu Černiausku. Treneriai kartu iškovojo tris čempionų titulus.