2021 vasario 21

V. Čeburinas: „Žaidėjai padirbėjo su dideliu atsidavimu“


Trys pergalės iš keturių – tokiu rezultatu Vilniaus „Žalgiris“ užbaigė pasiruošimo sezonui ciklą. Po pergalės prieš „Kauno Žalgirį“ vilniečių treneris Vladimiras Čeburinas atidavė pagarbą žaidėjams dėl atsidavimo ir nekritikavo dėl klaidų gynyboje.

Vilniaus ir Kauno ekipų rungtynėse svyruoklė anksti pakrypo Vilniaus klubo naudai, vėliau persisvėrė kauniečiams, bet galų gale nugalėjo sostinės ekipa.

„Matėme daug to, kam ruošėmės, tačiau tai epizodai, vieningo vaizdo dar trūksta. Yra vietų ties kuriomis reikia daugiau, sunkiau dirbti.  Bet buvo daug noro, daug pastangų. Reikia atiduoti pagarbą žaidėjams, kad jie dirba su atsidavimu, ir tai padarė 120 procentų, nepaisant tai kad kontrolinės rungtynės. Pergalės visada gerai, reikia visada to siekti. Tai visada duoda žingsnį pirmyn“, – kalbėjo V. Čeburinas.

„Žalgiris“ iš viso pasiruošimo metu įmušė 11 įvarčių, tačiau atakos smaigalyje žaidusiam Josipui Tadičiui atsidaryti savo sąskaitą pavyko ne iš karto, tik ketvirtose rungtynėse. Šį kartą jis pasižymėjo pačioje dvikovos pradžioje.

„Pirmos kelios rungtynės buvo sunkesnės,  nes daug treniravomės, buvo nuovargis. Dabar esame šviežesni. Žinoma, esu laimingas, jog pavyko įmušti. Kiekvienam puolėjui įvartis prideda pasitikėjimo. Tikiuosi, kad toliau tęsiu taip pat, – kalbėjo žiemą sostinės ekipą papildęs puolėjas. – Džiaugiuosi ir kad įmušiau įvartį, ir kad komanda laimėjo. Tai tik priešsezoninės rungtynės, tačiau jos – paskutinės prieš startą. Laimėjimas – naudingas komandos pasitikėjimui savo jėgomis, atmosferai. Viskam. Šiose kontrolinėse rungtynėse stygavome veiksmus prieš rungtynes dėl Supertaurės. Manau, kad nemažai kas pavyko ir tai svarbiausia. Turime dar savaitę treniruotėms, manau kad startui būsime pasiruošę.“

Praleistų įvarčių grafos rodiklis V. Čeburiną turėtų džiuginti mažiau. „Žalgiris“ leido įmušti varžovams 7 įvarčius ir tik kartą išsaugojo vartus „sausus“. Visgi treneris užsiminė, kad tai laikytų ne sisteminėmis klaidomis ir žaidimo gynyboje nepeikė.

„Gynyba dirba neblogai, bet dar pasitaiko klaidų  dėl nuovargio, kažkokių nesusipratimų. Gerai pasiruošia ir varžovai, pateikia siurprizų. Tai susideda iš daug dalykų. Reikia į tai atsižvelgti ir klaidas taisyti“, – aiškino treneris.

„Žalgirio“ gretose šiose rungtynėse debiutavo ir naujokas Ogenyi Onazi. Tiesa, jis su komanda kol kas turėjo tik pora treniruočių ir šį kartą žaidė paskutines dešimt dvikovos minučių.

„Prieš jį pasikviečiant ilgai analizavome kokia buvo jo karjera, kur jis buvo, kokiose pozicijose žaidė ir priėmėme sprendimą jį pasikviesti. Jis patyręs žaidėjas, rungtyniavęs rinktinėje, labai geruose klubuose,  vertino saugą V. Čeburinas – Šiandien davėme jam tik šiek tiek pajausti žaidimo skonį, ką reiškia žaisti pas mus. Tikimės iš jo daug, jis o jis tikisi, kad juo pasitikėsime.“

Pirmąsias oficialias rungtynes „Žalgiris“ šį sezoną žais vasario 27 d. Dvikovą dėl LFF Supertaurės tiesiogiai rodys TV3 kanalas bei TV3.lt.

Video