2021 gegužės 15

V. Čeburinas: „Visko įmušti nepavyksta, bet to reikia siekti“


Po antrųjų iš eilės rungtynių FK „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas ir žaidėjai kalbėjo apie sunkiai pasiektą pergalę ir aptarė traumų situaciją.

Pergalę „Žalgiriui“ nulėmė legionieriaus iš Senegalo Djibrilio Diaw smūgis galva pirmojo kėlinio pabaigoje.

„Buvo tikrai sunkios rungtynės. Kartais taip būna futbole. Visgi svarbiausia yra įmušti ir nepraleisti, laimėti. Dėl savo įvarčio labai laimingas. Tačiau dar labiau laimingas kai nepraleidžiame įvarčio“, – iš karto po rungtynių kalbėjo įvarčio autorius D. Diaw.

„Žinoma, mes dirbame ties standartais, kaip ir kitos komandos. Tam skiriame savo laiko. Jis įmušė pirmą įvartį. Djibrilis tas žaidėjas, iš kurio to tikimės standartinėse situacijose. Jis ilgą laiką nežaidė, laukė savo progos. Progą jis stengiasi išnaudoti, šaunuolis. Galiu padėkoti visai komandai ir jam. Savo pozicijoje jis padarė mažiau klaidų. Tačiau dar analizuosime, yra ties kuo dirbti“, – gynėjo pasirodymą įvertino V. Čeburinas.

Kalbėdamas apie rungtynes, jis pripažino, jog jos permainingos ir atkaklios: „Pergalė nelengva. Lengvų pergalių ir nebūna. Pirmajame kėlinyje buvome pasiruošę įvairioms variacijoms: spaudimui, žaidimui ilgais perdavimais. To tikėjomės, apie tai kalbėjome. Pirmajame kėlinyje davėme varžovams kelias progas priartėti prie vartų. Patys įmušėme, taip pat turėjome progų. Apskritai rungtynėse buvo intensyvi kova, daug dvikovų, daug atakų – tai vienos, tai kitos komandos, tokios sūpuoklės. Antrajame kėlinyje „Panevėžys“ pradėjo labiau su iniciatyva. Tačiau progų mes sukūrėme dar daugiau nei pirmajame kėlinyje. Buvo tikrai gerų progų pasižymėti. Visko įmušti nepavyksta, bet to reikia siekti.“

Pasak gynėjo I. Tatomirovičiaus, šis laimėjimas buvo itin svarbus: „Labai svarbi pergalė šiuo įtemptu laikotarpiu, žaidėme dukart su tuo pačiu varžovu. Žinojome, kad šios rungtynės bus sunkesnės nei praėjusios. Atidavėme maksimaliai jėgų ir dėl to kad buvome drąsūs, turėjome ir sėkmės. Kas yra drąsūs nusipelno ir kažkokios sėkmės. Kartais tenka atsitraukti ir daugiau gintis. Šiandien patiko kaip veikė gynyba, nes jie turėjo tik vieną gerą progą. Mes turėjome bent dvi geras progas. Labai džiaugiuosi, nes laimėjome, gavome tris taškus ir tęsiame kovą.“

„Žalgiriui“ jau dešimtą minutę teko atlikti keitimą, nes žaidimo negalėjo tęsti Ogenyi Onazi. „Jis turėjo traumą. Iki paskutinio momento abejojome, ar jis galės žaisti. Žaidėjo noras buvo didelis. Pagalvojome ir nusprendėme kad jo reiks aikštėje. Tačiau pasirodė, kad trauma pakankamai rimta ir neleis jam tęsti rungtynių. Reikėjo keisti pirmo kėlinio pradžioje ir tai žinoma nėra gerai. Taip jau būna“, – situaciją komentavo V. Čeburinas.

Traumą rungtynių pabaigoje patyrė ir vienas „Žalgirio“ gynybos ramsčių I. Tatomirovičius. „Tikėkimės kad nieko rimto. Žinoma tokie momentai nemalonūs. Nes laikotarpis įtemptas, daug rungtynių. Mažai laiko atsistatymui. Tai palieka savo pėdsaką“, – sakė V. Čeburinas.

„Turime kitų žaidėjų, kurie gali žaisti mano pozicijoje. Tikiuosi, jog  Nemanja Ljubisavljevičius grįš į aikštę ir pratęsime pergalingą seriją“, – optimistiškas išliko pats I. Tatomirovičius.

Vienas sugrįžimas jau įvyko – po mėnesio pertraukos A lygos rungtynėse žaidė Karolis Uzėla. Tačiau jo pasirodymas, anot V. Čeburino, buvo labiau iš reikalo: „Jam reikia grįžti po truputį, pajausti žaidimo ritmą. Įvykus šiam priverstiniam keitimui jis išėjo, padėjo, šaunuolis.“

Trečią kartą per keturis susitikimus aikštėje pasirodė jaunasis puolėjas Meinardas Mikulėnas.

„Tikime juo ir kitais jaunais žaidėjais. Klubo strategijoje yra savo žaidėjų ugdymas. Pagal galimybes suteikiame jiems laiko aikštėje. Mikulėnas labai gerai užsirekomendavo „Žalgiris“ B komandoje. Stebime jų rungtynes, analizuojame. Išėjęs į aikštę jis pridėjo naudos. Jis nenuvylė, atidirbo pilnai. Kai ko dar trūksta, matosi kad nėra rungtynių patirties. Tačiau pas jaunimą yra noro ir užsidegimo. Mes tai stebime ir labai rimtai atkreipiame dėmesį į jaunimą. Bandome duoti šansų ir tokiose rungtynėse. Tokiose rungtynėse jie auga, gerina savo meistriškumą. Tokiose rungtynėse įgyja vertingos, neįkainojamos žaidybinės patirties. Žiūrime ir į ateitį“, – tikino V. Čeburinas.

Kitos rungtynės „Žalgirio“ laukia gegužės 20 d. Vilniečiai svečiuose žais su Gargždų „Bangos“ komanda.

Video