2022 spalio 24

V. Čeburinas: „Už visų titulų, pergalių, šansų stovi labai daug darbo“


„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas ir puolėjas Donatas Kazlauskas po užsitikrinto čempionų titulo kalbėjo santūriai ir teigė, jog pašvęsti bus galima vėliau.

Žalgiriečiai po pergalės 2:1 prieš Kauno rajono „Hegelmann“ įgijo 15 taškų pranašumą ir užsitikrino čempionų titulą dar likus sužaisti kelis turus.

„Tradiciškai dėkoju mūsų aistruoliams, taip pat Vilniui ir miesto savivaldybei už dėmesį. Gana anksti užsitikrinome titulą, bet sezonas dar nesibaigė. Dar mūsų laukia daug rungtynių čempionate. ir Konferencijų lygos grupėse. Kalbant apie rungtynes, abi komandos stengėsi atakuoti, ginti, kurti. Mes įmušėme pirmi, varžovas aktyvavosi, pasinaudojo klaida. Bet „Žalgiris“ parodė gerą komandinę dvasią. Ta pergalė, kurią žaidėjai pasiekė, yra pelnyta. Dėkoju žaidėjams, nes rungtynių grafikas tikrai sudėtingas. Sutankintos rungtynių savaitės, po dvi per kelias dienas. Per dešimt dienų – 3 rungtynės. Tačiau šiandien žaidėjai parodė gerą, solidų žaidimą. Kai kas nepavyko iš to, ką sugalvojome. Paskutinėje fazėje nenuvedėme kamuolio iki ten, kur planavome. Bendrai – tikrai geros rungtynės ir atakuojantys veiksmai. Taip pat ir gynyba sužaidė pakankamai produktyviai. Įmušė puolėjai, tas džiugina –  kad puolėjai daro savo darbą. Taip pat buvo ir daugiau progų. Bet svarbiausia – pergalė. Tapome čempionais, einame pirmyn“, – kalbėjo V. Čeburinas.

Antrus metus iš eilės su „Žalgiriu“ „dublį“ iškovojęs V. Čeburinas sakė, kad sezonas ypatingas tuo, kad metai neeiliniai, jubiliejiniai ir dėl kitų pasiekimų.

„Patekome į grupių etapą. Laimėjome čempionų titulą, iškovojome taurę. Taip anksti čempionu nesu tapęs. Kad tapti čempionu reikia atlikti daug darbo. Kai kalbėjome apie atvykimą į „Žalgirį“, ir jau būnant čia „Žalgiryje“ kalbėjome kad laukia daug darbo, daug sunkaus darbo. Galbūt gali pasirodyti kad viskas paprasta, kasdieniška. Tačiau už visų tų titulų, už visų galimybių, šansų patekti iki grupių etapo – nekalbant jau apie užduotį išeiti į kitą etapą – už viso to stovi labai labai daug darbo. Turėjome pozityvą nuo pirmų dienų. Taip, kažkas nepavyko, nesiklostė. Tačiau esu dėkingas klubo direktorei Vilmai Venslovaitienei už supratimą ir palaikymą. Sutarėme kas ir kaip mums reikalinga. Ir ką dėl to daryti. Todėl ir einame savo nusibrėžtu keliu. Tai ką sumanėme yra vykdoma. Tikimės to ir toliau“, – pažymėjo treneris.

Paklaustas, ar tai jo stipriausia treniruota ekipa, V. Čeburinas atsakė: „Šiandien atrodo taip, jei atmetant visą kuklumą. Dabar sužaidėme 29 turo rungtynes. Taip anksti niekada nebuvau užsitikrinęs titulo. Visada būdavo paskutinės ar priešpaskutinės rungtynės. Tai pirmas kartas kai tampu čempionu ir viskas baigėsi ankstokai. Jei likus žaisti 7 rungtynes su tokia persvara laimime čempionatą. tai reiškia kad Žalgirio komandos žaidėjai stipriausi.

V. Čeburinui tai buvo jau penktasis čempionų titulas Lietuvoje – pagal šį rodiklį jis susilygino su Valdu Urbonu. Žurnalistai pasiteiravo stratego, ar jis norėtų išsiveržti į priekį. „Visada norisi būti pirmiems. Šiandien gavau klausimą, kiek man svarbu būti geriausiu mėnesio treneriu. Man svarbiausia kai komanda yra pirmoje vietoje, tampa čempione. Tai svarbiausias faktorius. Dar į pensiją neišeinam, eisim toliau“, – šypsojosi treneris.

Pirmąjį kartą titulu džiaugėsi D. Kazlauskas. „Žinoma, geros emocijos. Kai dar liko 7 rungtynės.. didelį darbą nuveikėme. Labai laukiau pirmojo titulo. Pagalvoju, kad jei baigčiau žaisti ir nebūčiau iškovojęs čempionų titulo…“, – susimąstęs sakinį pabaigė futbolininkas.

Jis per pastarąsias trejas rungtynes pelnė tris įvarčius. Ypač svarbus buvo pergalingas smūgis Panevėžyje ir išlyginamasis įvartis prieš „Hegelmann.“

„Gerai jaučiausi ir fiziškai, kai pavyksta įmušti – ir psichologiškai. Galima sakyti, kad akmuo nusirita nuo pečių. Svarbiausia, kad laimime rungtynes. Visas, kurias turime laimėti. Tas svarbiausia“, – kalbėjo žaidėjas.

Jis pripažino, kad nuovargis dėl sudėtingo tvarkaraščio: atsiliepė: „Treneris stengiasi parotuoti, bet visų vienuolikos žaidėjų pakeisti negali. Jaučiasi nuovargis, ypač Panevėžyje buvo labai sunku. Per taurės finalą taip pat sunkiai atrodėme. Bet kažkaip vis pavyksta laimėti. Tikiuosi, kad iki ketvirtadienio pavyks atsistatyti.“

„Žalgiris“ švęsti titulą laiko neturi – ketvirtadienį laukia svarbios rungtynės Šveicarijoje.

„Tai vienintelis BET po šio čempionų titulo. Po kelių dienų laukia labai svarbios rungtynės. Pašvęsti galėsime kiek vėliau, – sakė V. Čeburinas – Baigdami metus ruošiamės ir kitiems metams. Nežadame per likusias rungtynes čempionate tiesiog išeiti į aikštę ir atbūti joje.“

„Pastarosios dvi savaitės buvo labai geros. Laimėjom prieš „Pyunik“, laimėjome taurės finalą, dabar užsitikrinome čempionų titulą. Esame profesionalai, suprantame, kokios svarbios bus rungtynėse Šveicarijoje. Susikaupsime ir sužaisime“, – vylėsi D. Kazlauskas.

„Žalgirio“ ir „Basel“ dvikova vyks spalio 27 d. Po savaitės žalgiriečiai namuose priims „Slovan“ ekipą.