2021 kovo 14

V. Čeburinas: „Tinkamai pasiruošti rungtynėms neturėjome galimybės“


Vilniaus „Žalgirio“ strategui Vladimirui Čeburinui debiutas prie Lietuvos čempionų vairo išėjo itin komplikuotas ir visai ne pagal planą – neįprastą pasiruošimą turėjusi komanda nesugebėjo įveikti Alytaus „Dainavos“ (2:2).

„Žalgiris“ dėl COVID-19 ligos nuo paskutinio vasario savaitgalio atsidūrė saviizoliacijoje ir į treniruotes po truputį grįžo skirtingu metu pastarosios savaitės eigoje.

Pats V. Čeburinas tik dviem dienoms iki pirmų savo A lygos rungtynių stojo prie komandos vairo.  Per pora treniruočių strategui teko labiau vertinti ne kas rungtyniauja geriausiai, o kas pakankamai fiziškai pasiruošęs po ligos. Tad nenuostabu, kad ir „Žalgirio“ mechanizmas dar atrodė toli gražu ne toks, kokį norėtų matyti pats treneris ir komandos aistruoliai.

„Mus užklupusi liga nedavė galimybės kartu pasiruošti šioms rungtynėms, todėl ne viskas šiandien išėjo ne taip, kaip norėjome. Visi kartu susirinkome prieš pora dienų. Taip susiklostė aplinkybės, niekas nėra apsaugotas nuo to. Sezoną reikėjo pradėti, mes sužaidėme šitas rungtynes. Deja, ne taip kaip norėjome. Bet, manau, kad viskas yra priešakyje, rungtynes išanalizuosime, aptarsime klaidas ir važiuosime toliau“, – kalbėjo treneris.

Dvikovoje su Alytaus „Dainava“ žalgiriečiai ne kartą šiurkščiai klydo gynyboje, leido varžovams pasižymėti nuo 11 metrų bei standartinės situacijos ir turėjo vytis varžovus. Paskutinį pusvalandį tai teko daryti be vieno žaidėjo.

„Rungtynės gavosi sunkios, užsidirbome 11m. baudinį iš paprastos atakos. Vėliau išlyginome rezultatą. Pirmas kėlinys gavosi sunkus tikriausiai dėl to, kad tai tik čempionato pradžia. Antrajame kėlinyje buvome priversti žaisti ir dešimtiese. Antrą įvartį praleidome, nes žaidėjai blogai išsirinko pozicijas bei suteikė laisvo ploto varžovams, – vertino V. Čeburinas – Vėliau komanda parodė savo charakterį ir išlygino rezultatą. Komanda turi rodyti savo charakterį, nes tai yra Žalgiris.  Manau, jog kitose rungtynėse komandai dar labiau reikės parodyti savo charakterį.“

Siurprizų prieš rungtynes pateikė „Dainavos“ komanda, kuri prieš antrąjį čempionato turą pasipildė tokiais Lietuvos rinktinėje patirties turinčiais žaidėjais kaip Linas Klimavičius ir Paulius Golubickas. Pirmasis pelnė  įvartį, antrasis išprovokavo pražangą.

Pasak V. Čeburino, varžovus išanalizuoti nebuvo lengva, bet pirmiausia „Žalgiris“ sprendė savo problemas: „Mes daugiau galvojame apie mūsų žaidimą. Žinoma, pasiruošimą vykdome ir atsižvelgdami į stipriąsias varžovų puses.“

Antrąsias rungtynes A lygoje „Žalgiris“ žais jau antradienį. Atidėtose 1 turo rungtynėse laukia kita Vilniaus ekipa „Riteriai“.

Video