2021 sausio 20

V. Čeburinas: „Taktiką rinksime pagal žaidėjus, siekiame būti lankstūs“


Naujasis Lietuvos futbolo čempiono Vilniaus „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas vos atvykęs iš Kazachstano iš karto kibo į darbus – tiek komandos komplektacijos, tiek pasiruošimo sezonui klausimais.

V. Čeburinas į Vilnių atvyko sekmadienio naktį, o pirmadienį jau treniruotėje prisistatė žaidėjams.

Išsamiems pokalbiams dar nebuvo laiko, tačiau komandos kapitonas Saulius Mikoliūnas pažymėjo, kad stratego autoritetas ir pasiekimai mūsų šalyje nuteikia pozityviai.

„Treneris Lietuvoje užsitarnavęs gerą vardą – pasiekė gerų rezultatų su „Kruoja“, pakėlė „Sūduvą“ į aukštesnį lygį.  Tikimės, kad jam pavyks išlaikyti tą kartelę, pasiekti kuo geresnių rezultatų Europoje ir Lietuvoje. Kokia taktika žaisime dar anksti pasakyti, bet svarbiausia kad ta taktika duotų rezultatą“, – kalbėjo vienas „Žalgirio“ lyderių.

„Žalgirį“ tarpsezonyje paliko žaidėjai visose grandyse, todėl vienas iš prioritetinių laukiančių darbų – naujų žaidėjų atranka, kurioje V. Čeburinas toli gražu nėra stebėtojas.

„Komandos komplektacija yra bendras darbas, yra daug niuansų, kuriuos reikia aptarti kartu su vadovybe. Žinoma, apie žaidėjo meistriškumą pirmiausia sprendžia treneris. Dirbame kartu ir tai turi duoti naudos“, – sakė treneris.

Pirmasis šių metų papildymas – anksčiau „Sūduvoje“ žaidęs puolėjas Josipas Tadičius, kuris su V. Čeburinu yra dirbęs Marijampolėje.

Pasak trenerio, J. Tadičius pirmiausia pasirinktas dėl savo sugebėjimų ir atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją, o ne dėl to, kad buvo tik pažįstamas.

„Taip išėjo, kad „Žalgiris“ neteko atakuojančio plano žaidėjų. Į jų vietą atėjo kiti. Tomislavas Kišas jau žinomas žaidėjas komandos aistruoliams, žaidęs šiame čempionate. Josipas taip pat gerai užsirekomendavęs žaidėjas. Jis buvo vienas geriausių snaiperių A lygoje. Tokio žaidėjo mums reikėjo, manome, kad jis mums padės, – kalbėjo V. Čeburinas – Kitus kandidatus taip pat svarstome, jei bus reikalingi – su jais kalbėsime. Dirbame ties šituo dalyku. Kiekvienas treneris nori pastiprinimo, geresnio, stipresnio, greitesnio žaidėjo. Ieškome ir galvojame kuo pastiprinti komandą.“

Žiniasklaidos atstovams pasiteiravus, ar galima tikėtis panašaus žaidimo stiliaus, kokį V. Čeburinas propagavo „Sūduvoje“, treneris atsakė, kad taktika bus pasirinkta pagal žaidėjus.

„Negaliu iš karto pasakyti ar daug keisime taktikoje, ar mažai. Tai spręsime pagal tai, kokius žaidėjus turėsime, kas labiau tinka kokiai schemai. Iš taktinės pusės norime būti lankstesni, atsižvelgti ir į savo žaidimą, ir į varžovų.  Neatmetame ir galimybės, jog daug dirbsime ties standartinėmis padėtimis, greitomis kontratakomis. Futbolas susideda iš daug elementų, – teigė V. Čeburinas – Kai „Inter“ žaidžia 3-5-2, ar Anglijos komanda 4-3-3 apie tai sako – sumani taktika. Kai kita komanda, sako – neįdomus futbolas. Viskas priklauso nuo varžovų, savo komandos žaidėjų, kurie gali išpildyti tas schemas. Kai komanda gali rinktis iš taktinių schemų – tai gali būti pliusas.“

„Žalgiris“ pasiruošimo sezonui metu planuoja sužaisti bent ketverias kontrolines rungtynes. Pirmosios iš jų numatytos sausio 30 d. prieš Kėdainių „Nevėžį“. Sezoną komanda pradės vasario pabaigoje dvikova dėl LFF Supertaurės prieš „Panevežį“.

Video