2021 vasario 6

V. Čeburinas: „Tai tik pirmieji žingsniai, reikia laiko“


Antrose šių metų kontrolinėse rungtynėse „Žalgiris“ išbandė visą būrį žaidėjų, tačiau padarė nemažai šiurkščių klaidų, už kurias varžovai nubaudė trimis įvarčiais.

Dviejų Vilniaus komandų akistatoje „Riteriai“ po trijų kėlinių laimėjo neįprastas rungtynes 3:1.

„Žalgirio“ strategas Vladimiras Čeburinas po susitikimo nesureikšmino tokio rezultato ir teigė, jog padarytos klaidos – įsibėgėjančio pasiruošimo sezonui ir sunkaus darbo treniruotėse pasėkmė.

„Ne viskas išėjo taip kaip mes norėjome ir ko siekėme. Bet tai tik vienos iš pirmųjų rungtynių, pirmieji žingsniai link to ką mes norime matyti. Mes dirbam pagal savo filosofiją, norime būti lankstūs, išbandėme daug skirtingų schemų. Tačiau dėl savo klaidų praleidome įvarčius. Tikriausiai dėl to, jog žaidėjai jautė nuovargį, nes iš esmės jie nedaro tokių klaidų netgi treniruočių metu. Bet tai atsitiko. Mes tai išanalizuosime, peržiūrėsime ir ištaisysime, sieksime nekartoti tokių klaidų. Dar daugiau dirbsime, kad žaidimas būtų produktyvesnis. Ne viskas dabar pavyksta, tam reikia laiko“, – kalbėjo treneris.

Jis nekaltino atskirų žaidėjų, kurie suklydo ir leido varžovams beveik netrukdomiems pelnytus įvarčius, o taip pat atidavė pagarbą varžovams.

„Visada klaidos būna komandinės. Gali suklysti vienas ar kitas žaidėjas, bet klaidas turi ištaisyti šalia žaidžiantys žaidėjai. Komandinis darbas yra svarbus, todėl klysta komanda ir laimi komanda. Mes šiandien klydome, todėl ir rezultatas ne mūsų naudai, – kalbėjo V. Čeburinas – Varžovas taip pat atrodė gerai. „Riteriai“ visada buvo organizuota komanda. Jie visada greitai atspėdavo mūsų veiksmus. Tikriausiai dėl to, kad treniruojamės vieni po kitų ten pat.“

Antras rungtynes startinėje sudėtyje žaidęs saugas Karolis Uzėla taip pat svarstė, jog komanda neparodė savo galimybių ir įvardijo kelias priežastis.

„Didžioji dalis ką planavome nepavyko. Tai dar pasiruošimas, bandome atrasti save, naujus komandos draugus, suprasti tai, ko nori treneris. Buvo daug sunkių treniruočių, nuovargis, todėl lygioje vietoje prarasdavome kamuolį, kur paprastai neprarandame. Įsivėlėme į varžovų žaidimą, praleidome tris įvarčius po šiurkščių klaidų. Viską susumavus toks ir rezultatas“, – teigė K. Uzėla.

Anot jo, geriau pralaimėti pasiruošimo etape nei čempionate, bet toks rezultatas vis tiek nuvilia“ „Esame „Žalgiris“ ir turime kiekvienas rungtynes laimėti. Ypač tokias derbio rungtynes. Nėra pasiteisinimo – draugiškos ar ne, turime laimėti.“

K. Uzėla dvikovos pabaigoje po kampinio įmušė vienintelį „Žalgirio“ įvartį. „Kirtau prie pirmo virpsto, stengiausi paliesti kamuolį nukreipti prie antro virpsto. Pavyko ir tas džiugu, – teigė futbolininkas – Prie standartinių situacijų dirbome su treneriu ir tas įvartis pridės pasitikėjimo, kad dirbome ne veltui. Tai bus motyvacija dirbti dar daugiau – ne tik prie standartų, o apskritai prie viso žaidimo.“

„Žalgirio“ strategui dabar intensyvus laikas – jis kas dieną veda po dvi treniruotes komandai, o taip pat vertina potencialius kandidatus papildyti komandą.

„Kol kas dar dirbame ties komandos komplektacija. Ne viena diena nepraeina žaidėjų peržiūros, diskusijų apie juos. Šia kryptimi stropiai dirbame. Tikiuosi, jog artimesniu metu kažkuo pastiprinsime savo gretas“, – sakė V. Čeburinas.

Iki sezono pradžios žalgiriečiai planuoja sužaisti dar dvejas kontrolines rungtynes – vasario 13 d. su tais pačiais „Riteriais“ ir vasario 20 d. su „Kauno Žalgiriu“.

Video