2021 lapkričio 20

V. Čeburinas: „Sutankintą varžovų gynybą buvo sunku pralaužti“


Nors „Žalgirio“ komanda nepasiekė tikslo – dar neužsitikrino čempionų titulo – komandos treneris Vladimiras Čeburinas po rungtynių su „Kauno Žalgiriu“ nekritikavo savo auklėtinių.

Vilniaus komanda ilgą rungtynių laiką dominavo aikštėje, tačiau atakose trūkdavo tikslumo, arba kauniečius gelbėjo puikiai žaidęs vartininkas ir dvikova baigėsi lygiosiomis 0:0.

„Geros rungtynės, daug progų. Daug noro, iš abiejų pusių. Šiandien varžovų vartininkas buvo aukštumoje. Daug progų, šansų, nuo kurių vartininkas apsigynė. Mes taip pat turėjome būti tikslesni. Tačiau reikia padėkoti komandai, ji stengėsi, parodė gerą žaidimą. Varžovai pasirinko gintis sutankintai. Gynėsi visa komanda, tokią gynybą sunku pralaužti. Tačiau vis tiek turėjome progų. Jau pirmoje rungtynių pusėje kėlėme apie dešimt kampinių. Tai rodo, jog komanda visuomet atakavo. Taip pat ir antrame kėlinyje. Buvo momentas, kai suklydome ir davėme šansą varžovams. Tačiau bravo žaidėjams, jie kaip komanda klysta ir ištaiso klaidas. Nerealizuotos progos neleido iškovoti pergalės“, – reziumavo V. Čeburinas.

Paklaustas apie neišnaudotas standartines situacijas, treneris teigė, kad varžovai gintis nuo jų skyrė dideles pajėgas.

„Varžovai gerai gynėsi, ir prie sutankintos gynybos sunku prasibrauti link kamuolio. Jei kamuolys prisibraudavo prie vartų tai būdavo antras kamuolys, antras perdavimas, ar po dvikovų. Pirmu bandymu į kamuolį baudos aikštelėje sužaidėme tik pora kartų. Reikia atkreipti į tai dėmesį. Antrajam kėliniui padarėme korektyvų. Tačiau rezultato iš standartinių situacijų nepasiekėme“, – konstatavo treneris.

„Žalgirio“ startinėje sudėtyje po beveik trijų mėnesių pertraukos pasirodė Saulius Mikoliūnas. „Jo trauma buvo rimta, teko praleisti nemažai laiko be žaidimo. Treniruočių procese jis jau parodė, kad yra pilnai pasiruošęs. Tik galbūt ne visus du kėlinius. Tačiau matėme, kad tai kapitonas, kuris užveda komandą, vadovauja. Reikia jį pagirti, kad ilgai nežaidęs jis šiandien parodė gerą žaidimą. Savo aktyvumu sukūrė galimybių komandos draugams ir stabdė varžovų atakas“, – vertino V. Čeburinas.

Treneris taip pat paaiškino kodėl pasirinko neatlikti penktojo keitimo ir į aikštę įleisti paprastai dažnai antrajame kėlinyje pasirodančio Tomislavo Kišo.

„Jam netgi sakiau kad jis žais, kiek laiko – pamatysime. Tačiau svarbu buvo nesugriauti tai kas buvo vidurio zonoje. Mes kontroliavome kamuolį, jis nueidavo iki atakos zonos. Todėl nebuvo dėl ko keisti. Verbickas nepaisant savo nokdauno atliko gerą darbą. Kišas tikrai dar žais, bet šiandien taip jau susiklostė“, – aiškino strategas.

„Žalgiris“ kitas rungtynes žais lapkričio 24 d. Vilniuje su „Panevėžio“ komanda. Pergalė šioje dvikovoje ar pagrindinio varžovo „Sūduvos“ kluptelėjimas užtikrintų vilniečiams antrąjį iš eilės čempionų titulą.

Video