2021 rugpjūčio 27

V. Čeburinas: „Suklydome ir atsitiesti nebesugebėjome“

„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas po nesėkmės prieš Norvegijos čempionus kaip vieną iš priežaščių įvardino neišnaudotas progas.

Vilniečiai atsakomąsias UEFA Konferencijų lygos atkrintamojo etapo rungtynes pralaimėjo 0:1 po vienintelio varžovų įvarčio antrajame kėlinyje.

„Pagal žaidimą buvo geras pirmas kėlinys. Geros progos įmušti įvartį. Žaidimas buvo banguotas. Bet daugiau progų pirmajame kėlinyje turėjome mes. Žaidimo organizacija buvo nebloga. Antrajame kėlinyje „Bodo“ buvo aktyvesni, padarė korekcijas. Laukėme daugiau spaudimo. Daugiau žaidėme kontratakomis, bet buvo ir pozicinio puolimo. Tačiau jis netrukdavo ilgai. Reikia padėkoti žaidėjams. Nusiteikimas buvo labai geras, jie atliko didelį darbą. Bet jau ne kartą kalbame apie klaidas užbaigime ir atakų organizavime. Prarasdavome kamuolį, leisdavome varžovui sukurti atakos veiksmų. Antrajame kėlinyje jau buvo skambutis, kai palikome vieną žaidėją laisvą. Bravo Gertmonui, jis tada išgelbėjo. Bet vieną iš tų momentų varžovai išnaudojo. Stengėsi, darbavosi, visi žaidėjai,  bet vėlgi kažkur klaidos, neapsižiūrėjimas pozicijose ir praleidžiame įvartį. Po to daugiau galvojome apie atakos veiksmus. Bandėme kuo greičiau pasiųsti aukštus kamuolius į baudos aikštelę.  Ne visuomet tai pavykdavo. Antrajame kėlinyje sukūrėme mažiau progų, bet daugiau atlikome darbo. Bet nesugebėjome pabaigoje prispausti varžovų. „Bodo“ jau kontroliavo laiką, pauzes. Greitoms atakoms mums nedavė daug erdvės“, – rungtynes vertino treneris.

Jis taip pat reziumavo ir visą tarptautinį „Žalgirio“ sezoną, kuriame buvo keturi varžovai.

„Pradėjome gerai, pergalėmis prieš „Linfield“ namie ir išvykoje. Kitas varžovas „Ferencvaros“ buvo meistriškumu geresnis nei mes. Bet parodėme neblogą futbolą, ypač namų rungtynėse. Namuose pirmas kėlinys buvo mūsų. Padarėme klaidą, praleidome vieną įvartį, pasidarė sunkiau, – prisiminė V. Čeburinas – Prieš kitą varžovą „Mura“ turėjome tikrai daug progų. Išvykoje buvo geros rungtynės. Bet nepavyko pasižymėti. Namuose varžovas turėjo tik vieną kitą progą ir įmušė,  nors mes žaidimą kontroliavome, įmušti nesugebėjome. Toliau teko „Bodo“, pirmos rungtynės namie, varžovai žaidė atviriau, o išvykoje jie galvojo kad kiekviena mūsų klaida galėjo jiems duoti rezultatą. Nusiteikimas buvo tikrai geras, bet padarėme klaidų, praleidome įvartį ir atsitiesti nebesugebėjome.“